استاندارد طراحی مد و لباس در ایران تدوین شد

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، استاندارهای شغل و شایستگی در حوزه طراحی مد و لباس تدوین شد.

حمیدرضا خانپور، مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در حاشیه برگزاری مراسم رونمایی از تدوین رشته آموزشی طراحی مد و لباس ایرانی – اسلامی با اعلام خبر فوق افزود: یکی از مشاغل پرطرفدار و دارای زمینه اشتغال پایدار ، طراحی مد و لباس و زیر مجموعه های صنعت پوشاک است.

وی گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، پیوند صنعت و دانشگاه، حضور منسجم در بازارهای بین المللی و با تلاش مسوولان دست اندرکار، استانداردهای لازم در حوزه مدو لباس ایجاد شد و ما مصممیم هنر ایرانی – اسلامی را به دنیا عرضه کنیم.

عضو شورای سیاست گذاری مد و لباس وزارت ارشاد، ضمن تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و برندسازی در حوزه مد ولباس و مقابله با تهاجم فرهنگی تصریح کرد: بهره گیری صحیح از فضای مجازی، ورود به شبکه های اجتماعی و بازاریابی اینترنتی، از مهم ترین راهکارهای افزایش سهم بازار در عرصه بین المللی است.

همچنین مهدی جبراییلی، رییس دفتر خاورمیانه انجمن علمی مدیران و کارآفرینان حرفه ای اروپا و آسیا عنوان کرد: ایران در حوزه هنر و فرهنگ لباس و پوشش بسیار غنی است و با آینده پژوهی و تزریق مدیریت دانش در راهبردهای مدیریتی می‌توان سیاست های تولید ملی، اشتغال پایدار جوانان و کارآفرینی را در ایران اسلامی محقق کرد.

پیشنهاد می کنیم  ۱۰۰ هزار شغل خریدار ندارد؟ "کرسی های خالی شغلی"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *