کارآفرینی به جایگاه اصلی خود نرسید / نقشه کارآفرینی تدوین می‌شود

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل گفت: در حال حاضر کارآفرینی بخش کوچکی از کسب‌وکار را به خود اختصاص داده و باید تلاش کنیم تا به جایگاه واقعی خود در جامعه برسد.

محمدتقی حسینی در مراسم تجلیل از کارآفرینان برتر خراسان رضوی، با اشاره به اینکه بیکاری افراد تحصیل کرده از مقطع کارشناسی تا دکترا در فضای فعلی کاری جامعه افزایش یافته است، اظهار کرد: عدم آموزش مهارتهای لازم و مورد نیاز بازار کار به دانشجویان باعث شده تا این افراد به رغم داشتن مدرک دانشگاهی نتوانند وارد بازار کار شوند.

وی در ادامه به نقش دانشگاه‌ها در جلوگیری از بیکاری تحصیل‌کرده‌ها تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات شاخص در حوزه کار بی توجهی به مالیکت معنوی کالاهای تولید داخل است، در واقع همین امر سبب عرضه تولیدات داخلی با برندهای خارجی شده است.

حسینی در خصوص دغدغه‌های موجود کارآفرینان، گفت: مشکلات و موانع مختلفی از جمله دیوان‌سالاری اداری و برخی قوانین و مقررات در این زمینه بر سر راه کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور وجود دارد.

وی برطرف کردن موانع با همکاری نهادهای دولتی و کارآفرینان را حائز اهمیت خواند و گفت: از جمله اقداماتی که به بهبود فضای کسب‌وکار در جامعه منجر می‌شود توجه به کارآفرینی است چرا که این مسئله در رونق اقتصاد کشور نیز تاثیر گذار است.

پیشنهاد می کنیم  نگاهی به بورس ایران در سال ۹۵ در شرایط پسا برجام

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل افزود: نقشه کارآفرینی با هدف ایجاد بستر برای گسترش و تدوام کارآفرینی در جامعه توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تدوین می‌شود.

حسینی در ادامه به وضعیت کشور و وجود تحریم‌ها از سوی دشمنان برای ورود به عرصه کارآفرینی اشاره و اظهار کرد: علاوه بر همکاری ارگان‌های دولتی با این افراد، لزوم باورکارآفرینی در جامعه ضروری است.

 

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *