نقش انکارناپذیر مشاغل خانگی در کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: نقش مشاغل خانگی در کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها انکار ناپذیر است.
محمد طاهری صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه مشاغل خانگی شبستر اظهار داشت: نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی به منظور معرفی و تبیین مشاغل خانگی و صنایع دستی، توسعه و ترویج فرهنگ مشاغل خانگی و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای فروش تولیدات در شهرستان‌های استان برپا می‌شود.
وی یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه‌ها را آگاهی بیشتر مردم از مسائل کسب و کار و کارآفرینی و افزایش سطح معیشت عمومی افراد کم درآمد جامعه خواند و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، با اتکاء به ظرفیت‌های بومی و تجربی خانواده‌ها که نقش موثری در ساختن آینده فرد و اقتصاد کشور دارند این امور موجب کارآفرینی و ارتقاء نظام کارآفرینی می‌شود.
طاهری افزود: با توجه به تصویب قانون مشاغل خانگی، کسانی که قادر به انجام کار در محیط بیرون از خانه نیستند می‌توانند در خانه با حفظ شرایط خاصی فعالیت کرده و تولیدات داشته باشند که این نمایشگاه برای کسانی که دسترسی آسان به بازار ندارند و یا بنگاه اقتصادی برای عرضه محصولات خود ندارند شکل گرفته است.
محمد خدایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر گفت: این نمایشگاه شامل ۲۱ غرفه است که در آن کالاهایی که در بنگاه‌های کوچک و زود بازده تولید شده شامل کالاهایی همچون معرق کاری، خیاطی، تابلو فرش، صنایع دستی و کارآفرینی، وسائل تزئینی و… عرضه می‌شود.
این نمایشگاه در محل مقبره شیخ‌محمود شبستری به مدت یک هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر و ۱۷ تا ۲۱ شب پذیرای بازدید کنندگان و شهروندان گرامی خواهد بود.
تاکنون ۲ هزار و ۳۳۲ مجوز برای مشاغل خانگی در شبستر صادر شده است و ۶۱۴ نفر از طریق مشاغل خانگی به تسهیلات مربوطه معرفی شده‌اند ضمن آنکه ۱۷ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال از محل اعتبارات مشاغل خانگی پرداخت شده است تا کمکی برای تولیدات مشاغل خانگی شهرستان باشد.

پیشنهاد می کنیم  تعاونی ها خالق فرصتهای شغلی برای جویندگان کار

 

 

 

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *