شناسایی شغل‌های جدید برای جوانان جویای کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از شناسایی مشاغل جدید با هدف ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان جویای کار خبر داد و گفت: تا پایان امسال 400 هزار نفر در استان تهران تحت پوشش آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرند.

حمیدرضا خانپور  اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده هدفگذاری امسال ما سنجش مهارت، ارزیابی و صلاحیت حرفه‌ای 400 هزار نفر در استان تهران است و در کل کشور هم برنامه عملیاتی یک میلیون نفر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: درصددیم تا به صورت فصلی صد هزار نفر را در استان تهران سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای آ‌نها را بررسی کنیم به نحوی که تا پایان سال 400 هزار نفر آموزشهای لازم را ببینند.

خانپور گفت: کلیه مهارت آموزانی که به شیوه استاد شاگردی یا از طریق آموزشگاههای فنی و حرفه‌ای آموزش دیده باشند، به دنبال ارتقای مهارت واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی باشند و یا برای گذراندن دوره‌های تکمیلی دانشگاهی نزد ما بیایند همه را به صورت فصلی مورد آموزش قرار می‌دهیم و امیدواریم که تا پایان امسال در جهت ارتقای مهارت 400 هزار نفر از جوانان در استان تهران گام برداریم.

وی در ادامه از شناسایی مشاغل جدید به عنوان یکی از برنامه‌های در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران خبر داد و گفت: معتقدیم که شغل‌های زیادی در دنیا وجود دارد که با بومی سازی آنها در کشور می‌توان زمینه اشتغال پایدار برای جوانان را فراهم کرد به همین منظور مشاغل مختلف دنیا را با کمک بخش دولتی و خصوصی بومی‌سازی کرده‌ایم که استانداردهای آن در حال تدوین است.

پیشنهاد می کنیم  اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها

به گفته خانپور، شناسایی مشاغل جدید و تدوین استانداردهای آن بر اساس تقاضا محوری جامعه صورت خواهد گرفت تا جوانان مهارتهای فنی وحرفه‌ای را کسب کنند و زمینه اشتغال به کار در خارج از مرزها برایشان فراهم شود.

وی اعزام نیروی کار ماهر به کشورهای هدف را از دیگر رویکردهای سازمان برشمرد و گفت: در بحث نیروفرستی از نیروهای ماهر و متخصص به کشورهای دیگر استفاده می‌شود.مهمترین رسالت سازمان، توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی است و خوشبختانه زمینه تعامل بیشتر با بخش خصوصی برای تربیت نیروی ماهر و متخصص با همراهی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی فراهم شده است.

 

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *