شرایط استخدام جانبازان متقاضی شغل

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از کاربران این خبرگزاری که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است از شرایط استخدام جانبازان و محدودیت ها و اولویت هایش پرسیده و از خبرگزاری خواستار پیگیری شده بود.
در همین رابطه حجت الله امانی، مدیر کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید به خبرآنلاین گفت: چنانچه مجوزی بابت استخدام از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای دستگاه ها داده شود، بنیاد شهید ۲۵ درصد سهمیه دارد و می تواند جانبازانی که فاقد شغل و متقاضی هستند را به استناد ماده ۲۱ قانون جامع به آن سازمان معرفی کند.
او ادامه داد: افراد واجد شرایط با اولویت های مختلف مثل فرزند شهید، جانباز و آزاده مشمول سهمیه ۲۵ درصد هستند به شرط آن که شرایط استخدامی مثل مدرک تحصیلی و شرایط مناسب سنی و … را داشته باشند.
این مقام مسئول در بنیاد شهید گفت: با توجه به محدودیت ظرفیتی که برای استخدام وجود دارد، ما اولویت بندی کرده ایم که افرادی که نوعی حقوق بگیر هستند در رده های بعدی قرار گیرند و از بیکارهای محض استفاده کنیم.
او همچنین گفت: وقتی که بیکارهای محض ما به استخدام درآمدند، به سراغ اولویت های بعدی رفته و از مشمولان و واجدین شرایط آن ها که درصد جانبازی بیشتر یعنی ۲۵ درصد و بالاتر دارند استخدام به عمل می آوریم.
امانی ادامه داد: ما تلاش داریم که زمینه اشتغال را برای بیکاران محض واجد شرایط فراهم کنیم و اگر تمامی آن ها مشغول شدند، اولویت های بعدی همسر شهید، همسر جانباز ۲۵ درصد و بالاتر، همسر آزاده یک سال اسارت و بالاتر و در درجه های بعدی خواهر و برادر شهید خواهند بود.

پیشنهاد می کنیم  استخدام برنامه نویس از مشمولین خدمت وظیفه در شرکت دانش بنیان یارا در تهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *