توسعه کشور با ایجاد کسب و کار خانگی فراهم می شود

آصف کریمی سه شنبه شب در همایش کارآفرینی در کسب و کار خانگی در فرهنگ سرای مهر کاشان اظهار داشت: عبور از این مسیر، شکل گیری توسعه های فردی، محلی و منطقه ای را بدنبال دارد.
وی با بیان اینکه موفقیت در کسب و کار، دقت در منابع و با تغییر و تحول به دست می آید، افزود: پله های ترقی و پیشرفت در کسب و کار از مقیاس های کوچک آغاز می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران، پی بردن به اهمیت و آشنایی با کسب و کار را به عنوان نخستین موضوع در کارآفرینی دانست و خاطرنشان کرد: آشنایی با کسب و کار از طریق خانگی، خانوادگی، مجازی و روستایی و از لحاظ ماهیتی صنعتی، خدماتی و کشاورزی است.
وی تصریح کرد: اغلب شرکت های موجود در دنیا، کار را از خانه شروع شده که برای ایجاد این شرکت ها نیز آشنایی با کسب و کار خانگی ضروری است.
وی، فرایند ایجاد کسب و کار خانگی را خودارزیابی و سنجش آمادگی کسب و کار در فعالیت اقتصادی در محل سکونت دانست.
معاون آموزشی و پژوهشی کانون کارآفرینان ایران، انواع کسب و کار را ماهیتی، تجاری، خدماتی و فناوری جدید نام برد و گفت: نخستین و موثرترین آنها کسب و کار خانگی است، بطوریکه در تایوان بیش از ۹۰ درصد خانه ها، محل کسب و کار است.
مدرس دانشگاه کارآفرینی تهران، فارغ التحصیلان دانشگاهی، زنان سرپرست خانوار و جوانان بدون شغل که بیشتر قشرهای آسیب پذیر هستند را از عوامل ساختار جمعیتی نیروی بیکار در کشور نام برد و افزود: کارآفرینی ایجاد کردن شغل نیست بلکه ایجاد شغل یکی از تبعات کارآفرینی است.
در این همایش علاوه بر نشست پرسش و پاسخ و معرفی دو بانوی کارآفرین نمونه کاشان، بر لزوم تاسیس مراکز کارآفرینی در این شهرستان تاکید شد.

پیشنهاد می کنیم  برگزاری نشست کارشناسی تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ این هفته در وزارت کار

 

 

منبع:ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *