ترفندهای تبلیغات برای برند

برندسازی

تبلیغات برند

شما هرروز توسط تعداد زیادی تبلیغات بمباران می شوید. اینکه روزانه چه مقدار تبلیغات را می بینید را نمی توان دقیق مطرح کرد ولی محققانی که بازار ۳۰سال گذشته را بررسی کرده اند، می گویند، مردم حداکثر روزانه ۲هزار تبلیغ مشاهده می کنند؛ از تابلو های تبلیغات تا تلویزیون. امروزه این آمار به ۵ هزار تبلیغ رسیده است. البته ابن آمار به این معنی نیست که متوجه همه آن ها می شویم.

در حالی که اکثر ما می دانیم تبلیغات چی ها تلاش سختی می کنند تا مردم عادی برای خرید پول خرج کنند.شاید توجه نکرده ایم که چگونه و با چه حقه هایی ما را به خرید ترغیب می کنند.اگر به این تبلیغات توجه بیشتری کنیم شاید از خرید هایی که ناگهانی و تحت تاثیر تبلیغات انجام می شود، جلوگیری کنیم.

با در نظر گرفتن این موضوع، ۷حقه ای را که شرکت ها در تبلیغات خود برای جا کردن در دل مردم استفاده می کنند به شما می گوییم:

۱. خوش آیند بودن، طمع و بهره از حس

اکثر تبلیغات در تمرکز بر ۷ حس شیطانی مانند هوس، شکم پرستی، طمع ، تنبلی، خشم، حسادت و غرور است.

به نوع تبلیغات شرکت های خودروسازی توجه کنید؛ به طور مثال: همسایه ها به خودرو جدید شما حسادت می کنند(حسادت) ، یا اکثر رستوان ها قول غذا های زیاد با پول کم را می دهند(شکم پرستی).

پیشنهاد می کنیم  پنج مانع اصلی بر سر راه موفقیت خود را بشناسید

۲. برانگیختن احساسات

وقتی می بینید برای استفاده یا خرید یک محصول هیجان زده و یا خوشحال هستید، شاید تاثیر تبلیغات این محصول باشد. به گفته مایکل هریس رییس یک شرکت تبلیغاتی که به تاجران کمک می کند :” مردم دکمه جریحه دارن کردن احساسات دارند که این دکمه ها عبارتند از:

امید: تبلیغاتی مانند خوشگل تر شدن، بهتر شدن و لاغر شدن و …

اعتماد:معرفی سخنگو های مختلف برای معرفی برند « اگر یک شخص نامدار از این محصول استفاده می کند پس حتما خوب است.» اعتماد و اعتبار تبلیغات را مهمتر جلوه می دهد.

لذت: ما در عصر لذت های لحظه ای قرار داریم. هرچیزی که بتواند زندگی را برای مصرف کننده لذت بخش تر کند، راحت تر به فروش می رسد.

شور: اگر عجله نکنید تمام می شود؛مطمئن باشید که حتما دلیلی وجود دارد که تبلیغات شما را به عجله درخرید تشویق می کند. خود به خود مشتری را به سمت خرید می برد و انگیزه برای خرید و خرید خوب ایجاد می کند.

۳. وقتی بقیه افراد نیز انجام می دهند

هر کسی در دوران تحصیل دوست داشته بین دوستانش باحال باشد. رایج ترین حقه این است که مشتری فکر کند از چیزی جا مانده است.

پیشنهاد می کنیم  خوراکی هایی مختصر برای افزایش بهره‌وری

۴. استفاده از از هنرپیشه ها و مردم جذاب برای تبلیغ

تا به حال دقت کرده اید که چرا در تبلیغات غذا ها یا شکلات و شیرینی از افراد خوش چهره استفاده می کنند؟

به طور مثال در تبلیغات لباس ورزشی از ورزش کار معروف و خوش چهره و خوش هیکل استفاده می کنند تا مردم تحت تاثیر قرار بگیرند و فکر کنند مانند این ورزش کاران لباس به تنشان می آید.

۵.به کار گرفتن تکرار

شاید به نظر اعصاب خرد کن باشد ولی همین تکرار های بیش از حد باعث می شود، تبلیغ در ذهن بیننده بماند .

علاوه بر این هرچقدر تکرار کنید که به این محصول نیاز دارید ، به شخص تلقین می شود که به این محصول نیاز دارد.

۶. ارزان بودن

این حداکثر ۱۰ هزار تومان است ؛ حتما خیلی از تبلیغ های این مدلی را دیده اید که در آن خرید، قیمت ذکر شده است . در حالی که بعد از اینکه محصول را تهیه می کنید باید برای نگهداری یا سایر هزینه های آن پول بدهید.

۷.تبلیغ های خنده دار

هنگامی که مطلبی را می بینید یا می خوانید که نا خودآگاه باعث خنده شما می شود، توجه شما را به خود بیشتر جلب کرده است. شاید مشتری متوجه منظور تبلیغ نشود، یا حتی مقداری هم برای او خنده دار باشد و باعث جلب توجه او شود.

پیشنهاد می کنیم  آشنایی با بازاریابی ویروسی

 

گروه تلگرامی مدیران ارشد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *