ایجاد اشتغال ۱۲ هزار نفری در بخش صنعت پایتخت

معاون منابع انسانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از امکان ایجاد اشتغال ۱۲ هزار نفر در استان تهران در بخش صنعت، در سال ۱۳۹۴ خبر داد.

یزدانی در مراسم تقدیر از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی استان تهران با بیان اینکه این استان ۱۹٫۶ درصد از کل واحدهای تولیدی فعال کشور را در اختیار دارد، اظهار کرد: آمار جوازهای تاسیس صادره نشان می‌دهد که استان تهران نقش عمده‌ای در بین تولیدکنندگان در سراسر کشور دارد که در بحث تجارت در حوزه‌های صنفی نیز به همین صورت است.

به گفته وی، از هشت هزار اتحادیه صنفی موجود کشور بیش از ۵۰۰ اتحادیه در تهران است و به این ترتیب این استان نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

یزدانی با بیان اینکه یکی از نکات مورد توجه دولت و مقام معظم رهبری در سال جاری توجه به بخش خصوصی و تقویت این بخش است، گفت: این موضوع در جلسه فعالان بخش خصوصی با رئیس‌جمهور نیز مورد تاکید قرار گرفت و به طور قطع دولت آمادگی دارد اختیاراتی که بخش خصوصی آمادگی انجام آن‌ها را دارد به خودشان واگذار کند.

معاون منابع انسانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۱ درصد در استان تهران، ادامه داد: با همت دولت و بخش خصوصی در صورت اتمام این طرح‌ها می‌توان در سال جاری در استان تهران بیش از ۱۲ هزار نفر اشتغال فقط در بخش صنعت ایجاد کرد.

وی همچنین با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، خاطرنشان کرد: بیانات ایشان خط مشی دولت و بخش خصوصی را تدوین کرد که تکیه اصلی این فرمایشات بر تولید و حمایت از بخش خصوصی بود.

پیشنهاد می کنیم  اشتغال چه تاثیری در نقش مادری زنان دارد؟

معاون منابع انسانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را شجاع، امانتدار و مقتدر عنوان کردند، گفت: این صحبت‌ها ترسیم خط روشنی بود برای همه دلواپسانی که فکر می‌کردند هر آنچه خود می‌اندیشند، همان درست است و لاغیر. این بیانات برای همه خادمان و دلسوزان کشور بود که تیم هسته‌ای با اقتدار لازم بتواند این مسیر را به سرانجام نهایی برساند.

به گفته یزدانی رسالتی که به عهده جامعه صنعتی کشور گذاشته شده توجه به الزاماتی است که به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند و باید سعی کرد علاوه بر تقویت فرهنگ مصرف تولید داخلی برای تولید محصولات رقابتی با کیفیت لازم تلاش کنیم. محصولاتی که برون‌نگر بوده و قابل عرضه در تمام جهان باشد.

 

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *