ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ مددجوی دارابی

سعید عطوفت‌شعار صبح امروز در جمع تعدادی از مددجویان جویای کار این شهرستان اظهار کرد: در راستای توانمندسازی مددجویان زیرپوشش که استعداد ایجاد اشتغال را دارند طی سال گذشته با همکاری بانک‌های عامل برای ۲۸۷ خانوار از مددجویان و مجریان طرح‌های خودکفایی اشتغال‌زایی شده است.
وی افزود: در دیدار با رؤسای شعب بانک‌های عامل با تقدیر در مورد تعامل و همکاری برای پرداخت وام‌های اشتغال و خودکفایی به مددجویان زیرپوشش و مجریان این طرح‌ها مذاکراتی به‌ منظور ارائه خدمات بهتر در سال جاری صورت گرفت.
مدیر کمیته امداد داراب با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح‌ها بالغ‌ بر ۳۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، اضافه کرد: وام‌های اشتغال این نهاد به‌ صورت تسهیلاتی با سود کم پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: از ۲۸۷ طرح اشتغالزا تصویب‌ شده در کمیسیون اشتغال این شهرستان ۲۴۲ مورد از محل تسهیلات بانکی و اعتبارات بنگاه‌های کوچک اقتصادی زودبازده و ۴۵ مورد از محل اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان بوده که ۲۷ مورد در قالب طرح‌های مشاغل خانگی و ۲۱۵ مورد در قالب طرح‌های خوداشتغالی صورت گرفته است.
این مسئول با تشریح طرح‌های اجرا شده تصریح کرد: از ۲۸۷ طرح اجرا شده ۱۴۲ طرح دامداری، ۱۲ طرح کشاورزی و باغداری، پنج طرح قالیبافی و صنایع‌ دستی، ۱۱۴ طرح صنفی و صنعتی و همچنین ۱۴ طرح در زمینه حمل‌ و نقل صورت گرفته که زمینه اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.
عطوفت‌شعار با تأکید بر اینکه اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد مهارت لازم برای مددجویان زیرپوشش صورت گرفته است، افزود: برای پایداری طرح‌های اشتغال، این نهاد آموزش‌های لازم کوتاه‌مدت و بلندمدت، پیش و هنگام اجرای طرح را در دستور کار دارد و پس از اجرای طرح‌های اشتغال به‌ منظور به حداقل رساندن انحراف طرح‌ها و کارآمدی اشتغال موجود هر ماه از طرح‌های اشتغال و خودکفایی بازدید می‌شود؛ در سال گذشته بیش از ۳ هزار و ۱۱۵ مورد بازرسی از طرح‌های اشتغال این نهاد به‌ عمل‌ آمده است.
مدیر کمیته امداد داراب تصریح کرد: با پرداخت ۳۷ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال تسهیلات به ۲۸۷ مورد طرح اشتغال‌زا زمینه ایجاد حداقل ۵۰۰ فرصت شغلی جدید در این شهرستان فراهم می‌شود.

پیشنهاد می کنیم  چرا دریافتی واقعی کارگران بالا نمی‌رود؟

 

 

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *