اشتغال و کارآفرینی برآیند نظام اقتصادی

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از ایسنا، حسن طایی معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در طول ۱۰ سال آینده روند بازار کار تغییر می‌کند، تاکید کرد: امروز ۲۲ میلیون نفر در بازار کار ایران مشغول به کار هستند و این روند نیازمند تغییر و استفاده بهینه از نیروی کار است.

طایی امروز در گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌های دولتی کشور در دانشگاه شمال آمل با بیان اینکه اشتغال و کارآفرینی برآیند نظام اقتصادی است، یادآور شد: اشتغال و کارآفرینی محصول چندین جریان به هم وابسته تحول است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران در دوره ۵۵ سالانه حدود ۴٫۲ درصد رشد داشته است، ابراز کرد: مجموعه اندیشه و توان اجرایی ایران در مقابل این رشد به کار گرفته نشده است.

او با اعلام اینکه رشد اقتصادی ایران در برخی سال‌ها تا ۹ درصد هم رسیده است، عنوان کرد: در حال حاضر رشد اقتصادی ایران همان چهار درصد است.

وی با بیان اینکه با شرایط فعلی معتقدیم اقتصاد ایران باید فضای دیگری را تجربه کند و این امر حتما باید رخ دهد، عنوان کرد: رکود تورمی در بازار کار ایران وجود دارد ولی بازار کار متفاوت از این رکود تورمی است.

پیشنهاد می کنیم  استخدام نیروی آشنا به فروش و مدیریت در شرکت آذران از سراسر کشور

او با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ ارزش افزوده بیشتری دارند ولی واحدهای کوچک سرمایه کمتری نیاز دارند، عنوان کرد: در آستانه برنامه ششم تصمیم بگیریم آیا از سرمایه‌گذاری‌ها بزرگ یا کوچک باید حمایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه‌ها در بازار کار باید مشخص شود، افزود: دانشگاه کارآفرین باید به قابلیت انسانی توجه داشته باشد و این توجه از توانمندسازی دانشجویان شروع می‌شود به جامعه پذیری و اشتغال‌پذیری می‌رسد.

او با اعلام اینکه باید به دانشجو بگوییم شغل موفق نداریم شخص موفق داریم، گفت: بهبود بازار کار از جریان‌های تحول نشات می‌گیرد.

طایی با اشاره به اینکه دانشجویان فرصت گرانبهایی برای بازار کار کشور هستند، تصریح کرد: این دانشجویان هستند که وضعیت ما را بهبود می‌دهند.

او با بیان اینکه تکلیف اقتصاد ایران با این سیستم مالی و بانکی باید مشخص شود، افزود: نظام اداری که باید تسهیل‌گر باشد نفس اقتصاد ایران را گرفته و مانع اشتغال و کارآفرینی است. باید تکلیف اقتصاد کشور با این نظام اداری که فقط نه می‌گوید مشخص شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *