اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها

به گزارش وب سایت استخدامی باروت – به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون امور تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها است.

سیدحمید کلانتری اظهار کرد: آنچه امروز به عنوان اولویت‌های بخش تعاون دنبال می‌کنیم، رشد اقتصادی و تحقق اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی و پس از آن رشد اشتغالزایی است.

وی افزود: تعاونی ها در اشتغال ارزان و ایجاد مشاغل خرد و خانگی نقش موثری دارند به همین دلیل باید تقویت تعاونی ها و ایجاد نقش‌های جدید برای شکل‌گیری آنها را دنبال کنیم.

کلانتری با تاکید بر ضرورت توجه به خوشه‌های صنعتی و زنجیره‌های تولید خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مورد توجه قرار داده‌ایم مشاغل خرد و خانگی و خوشه‌های صنعتی است و معتقدیم که تشکل‌های تعاونی‌ می‌توانند در این زمینه و در حوزه‌های تولید،‌ توزیع، مصرف و خدمات نقش مثبت و تاثیرگذاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعداد تعاونی ها در ایران بیش از سایر کشورها است، گفت: تمرکز بر تعاونی ها درعرصه‌های مختلف و گرایش‌های متنوع باید دنبال شود.

به اعتقاد معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش مردمی تعاون موجبات شکوفایی اقتصادی در مناطق دوردست را فراهم کرده و امکان حضور قابل توجیه در بازار‌های صادراتی را به وجود می‌آورد و با تجمیع سپرده‌ها در جهت رفع محرومیت‌ها گام بر می‌دارد.

پیشنهاد می کنیم  استخدام حسابدار ،بازاریاب و نیروی توزیع در نمایندگی آبلیمو روجا | مشهد

کلانتری تصریح کرد: توجه به مقوله تعاونی در دولت یازدهم کاملا محسوس است و دولت در جهت عملیاتی کردن حرکت توسعه بخش تعاون اهتمام دارد، وزارت تعاون نیز با تنظیم روابط میان تعاون، اشتغال و رفاه موضوع تعاونی را مورد توجه قرار داده است لذا امیدواریم که رشد همه جانبه بخش تعاون در کشور را شاهد باشیم.

1 نظر در “اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *