اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها

به گزارش وب سایت استخدامی باروت – به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون امور تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها است.

سیدحمید کلانتری اظهار کرد: آنچه امروز به عنوان اولویت‌های بخش تعاون دنبال می‌کنیم، رشد اقتصادی و تحقق اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی و پس از آن رشد اشتغالزایی است.

وی افزود: تعاونی ها در اشتغال ارزان و ایجاد مشاغل خرد و خانگی نقش موثری دارند به همین دلیل باید تقویت تعاونی ها و ایجاد نقش‌های جدید برای شکل‌گیری آنها را دنبال کنیم.

کلانتری با تاکید بر ضرورت توجه به خوشه‌های صنعتی و زنجیره‌های تولید خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مورد توجه قرار داده‌ایم مشاغل خرد و خانگی و خوشه‌های صنعتی است و معتقدیم که تشکل‌های تعاونی‌ می‌توانند در این زمینه و در حوزه‌های تولید،‌ توزیع، مصرف و خدمات نقش مثبت و تاثیرگذاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعداد تعاونی ها در ایران بیش از سایر کشورها است، گفت: تمرکز بر تعاونی ها درعرصه‌های مختلف و گرایش‌های متنوع باید دنبال شود.

به اعتقاد معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخش مردمی تعاون موجبات شکوفایی اقتصادی در مناطق دوردست را فراهم کرده و امکان حضور قابل توجیه در بازار‌های صادراتی را به وجود می‌آورد و با تجمیع سپرده‌ها در جهت رفع محرومیت‌ها گام بر می‌دارد.

کلانتری تصریح کرد: توجه به مقوله تعاونی در دولت یازدهم کاملا محسوس است و دولت در جهت عملیاتی کردن حرکت توسعه بخش تعاون اهتمام دارد، وزارت تعاون نیز با تنظیم روابط میان تعاون، اشتغال و رفاه موضوع تعاونی را مورد توجه قرار داده است لذا امیدواریم که رشد همه جانبه بخش تعاون در کشور را شاهد باشیم.

پیشنهاد می کنیم  استخدام شرکت صنایع غذایی شهر بابانا در ۳ ردیف شغلی | خراسان رضوی

1 نظر در “اشتغال در بخش تعاونی ها ارزان‌ تر از سایر بخش‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *