استخدام نیروی تخصصی و فنی در سازمان پزشکی قانونی آذرماه سال ۹۴

به گزارش وب سایت استخدامی باروت به نقل از خبرگزاری مهر، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پزشکی قانونی از برگزاری آزمون برای استخدام ۱۱۰ نیروی تخصصی و فنی توسط سازمان سنجش در آذرماه سال جاری خبرداد.

دانلود رایگان نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی

مهدی فروزش با اشاره به کمبود نیروی متخصص در پزشکی قانونی و نیز نقش و جایگاه قابل توجه این سازمان در به کارگیری علوم و فنون پزشکی در راستای استقرار عدالت گفت: در حال حاضر جذب نیروی انسانی متخصص در اولویت اقدامات معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان قرار گرفته و تلاش می کند ضمن رایزنی با نهادهای مسئول در این زمینه کمبود نیروی تخصصی سازمان را جبران کند.
وی خاطرنشان کرد: در چارت سازمان پزشکی قانونی کشور ۲۸۰۰ ردیف استخدامی برای پزشکان در نظر گرفته شده که متأسفانه هم اکنون تنها ۷۳۰ پزشک در استخدام سازمان هستند و دو هزار ردیف بلاتصدی در ردیف‌های استخدامی پزشکان وجود دارد.
به گفته دکتر فروزش همین کمبود نیروی تخصصی موجب شده که همکاران سازمان حجم کاری بالاتر از وظایف استاندارد تعیین شده را بر عهده بگیرند که قطعا ادامه این روند سازمان را با مشکلات جدی رو به رو می کند و به کیفیت کارهای تخصصی لطمه می زند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته برای استخدام و به کارگیری نیروهای تخصصی در سازمان یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته در تیرماه سال گذشته موفق به اخذ ۲۳۰ مجوز استخدامی برای به کارگیری نیروهای تخصصی در سازمان طی برنامه پنجم توسعه شدیم که این نیروها در مشاغل اصلی و تخصصی سازمان به کار گرفته می شود.
دکتر فروزش افزود: از ۲۳۰ مجوز اخذ شده در سال گذشته، ۵۰ نفر در فضایی رقابتی و از طریق آزمون خرداد ماه سازمان سنجش به استخدام سازمان درآمدندکه تعداد قابل توجهی از آنان پزشک و تعدادی نیز نیروهای تخصصی آزمایشگاه و سالن تشریح هستند؛ هم اکنون مراحل جذب و گزینش این افراد در حال انجام است و به زودی در استان‌های مربوطه به کار گرفته می شوند.
وی اظهار داشت: از مجموع این ۲۳۰ مجوز، ۵۶ نفر از همکاران قراردادی شاغل در سازمان نیز در سال گذشته بر اساس ماده ۳۰ بخشنامه معاونت توسعه ریاست جمهوری واجد شرایط تبدیل وضعیت به پیمانی بودند که تا کنون ۲۶ نفر از آنان تبدیل وضعیت شده‌اند و مراحل تبدیل وضعیت هفت نفر دیگر از آنان هم در حال انجام است.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای استخدام ۱۱۰ پزشک و نیروی تخصصی و فنی دیگر از محل باقی مانده ۲۳۰ مجوز سازمان خاطرنشان کرد: ضمن تأمین اعتبار ۱۱۰ نیروی تخصصی مجوز داده شده از طریق آزمون آذر ماه سازمان سنجش (زمان دقیق آزمون استخدامی توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد) و طی مراحل گزینش و استخدام در سازمان پزشکی قانونی کشور به کار گرفته می شوند.
وی یادآور شد: رشته ها و تعدادی که از طریق آزمون آتی سازمان سنجش در ادارات پزشکی قانونی سراسر کشور جذب خواهند شد، عبارت اند از: ۴۰ نفر پزشک عمومی، ۱۵ نفر متخصص پزشکی قانونی، ۸ نفر متخصص آسیب‌شناسی(پاتولوژیست)، ۷ نفر روان‌پزشک، ۷ نفر کارشناس آزمایشگاه سم‌شناسی، ۴ نفر متخصص ژنتیک (واجدین باید دارای مدرک دکتری در رشته ژنتیک انسانی باشند)، ۳ نفر متخصص آزمایشگاه سم‌شناسی (کارشناس ارشد رشته‌های سم‌شناسی و بیوشیمی)، یک نفر دندان‌پزشک و یک نفر کارشناس ژنتیک که در مجموع ۸۶ نفر از مجوز ۱۱۰ نیروی تخصصی را در برمی گیرند.
دکتر فروزش ادامه داد: امسال برای اولین بار امکان استخدام دستیاران پزشکی قانونی در این سازمان فراهم شده و براین اساس در آزمون آذر ماه تعداد ۲۴ مجوز از ۱۱۰ مجوز اخذ شده منحصرا به دستیاران پزشکی قانونی اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: با پیگیری های مستمر سازمان و با توجه به اینکه حفظ و به کارگیری دستیاران از سیاست‌های پزشکی قانونی کشور است موفق شدیم در سال جاری موافقت سازمان مدیریت را برای استخدام دستیاران به دست آوریم. بنابراین امسال از ۱۰۰ دستیاری که در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مشغول تحصیل هستند ۲۴ نفر در فضایی رقابتی و با کسب نمره قبولی در آزمون سنجش و طی مراحل گزینش به استخدام سازمان در می آیند.
وی تأکید کرد: این ۲۴ مجوز منحصرا مربوط به دستیاران پزشکی قانونی است و سایر گروه‌های پزشکی مجوز شرکت در ردیف دستیاران را ندارند بر این اساس دستیاران تنها در گروه خود به رقابت خواهند پرداخت.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان با اشاره به مزیت استخدام دستیاران در پزشکی قانونی گفت: دستیاران در صورت قبولی در آزمون و طی مراحل گزینش به استخدام سازمان در می آیند و با توجه به آنکه در حال تحصیل هستند برایشان مرخصی بدون حقوق در نظر گرفته می شود و پس از پایان دوره دستیاری فعالیت خود را در سازمان پزشکی قانونی کشور آغاز می کنند.

پیشنهاد می کنیم  نیازمندی های استخدام روز ۷ بهمن ماه ۹۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *