اخبار اشتغال بانوان

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری: اعطای تسهیلات شغلی به بانوان در دراز مدت به زیان آنها است
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: برخی امور تسهیلاتی همچون کاهش ساعت کاری بانوان و یا افزایش مدت زمان مرخصی زایمان در دراز مدت به زیان اشتغال بانوان تمام می‌شود.
معصومه ظهیری درباره کاهش ساعت کار بانوان افزود: هر چه شرایط کار بانوان را آسان‌تر نمایند از آن سو در جامعه به نوعی کارفرمایان و کارآفرینان حاضر نیستند به دلیل سهولت‌هایی که برای اشتغال بانوان در نظر گرفته می‌شود آن‌ها را به کار بگیرند و یا اصلا گرایشی به استخدام بانوان نباشد و این به ضرر اشتغال بانوان است.
وی تصریح کرد: بخش زیادی از بانوان شاغل به دلیل مشکلات مالی و یا حتی به واسطه فقدان سرپرست مشغول به کار هستند و به معیشت شغلی نیاز دارند در این باره گاهی مصوباتی که کار بانوان را آسان‌تر می‌کند می‌تواند موجب عدم گرایش جامعه به استخدام نیروی خانم شود.
وی با تاکید براینکه بانوان باید توجه داشته باشند برخی از تسهیلات شغلی بانوان به ضرر اشتغال‌شان تمام می‌شود، افزود: لازم به ذکر است که هیچ مصوبه‌ای در مورد کاهش ساعت کار بانوان وجود ندارد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: برای تعطیلی پنج شنبه‌ها نیز مصوبه‌ای نداریم و این تعطیلی تنها شامل بانوانی است که کودکان شیرخوار و فرزندان مقطع ابتدایی و یا معلول دارند که در این صورت می‌توانند از کاهش ساعت کار و تعطیلی پنج‌شنبه‌ها استفاده کنند.
ظهیری افزود: البته باید برنامه‌ای اتخاذ گردد که این بانوان در طول هفته کاهش ساعت کاری خود را جبران نمایند.
وی در پایان گفت: یکی از آسیب‌های جدی در مورد مصوبات این است که اغلب مصوبات پیوست فرهنگی ندارد بدان معنا که اگر قبل از مصوبات، بر روی یک طرحی فرهنگ سازی صورت پذیرد، انجام طرح و مصوبه با سهولت بیشتری امکان پذیر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم  استخدام مربی زبان در آموزشگاه زبان کوشش در تهران + ۶ ردیف شغلی

 

منبع:ای-استخدام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *