اجرای طرح توانمندسازی روستائیان

به گزارش وب سایت خبری باروت-رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، از اجرای طرح توانمندسازی روستائیان در کشور خبر داد.

کوروش پرند در جلسه مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه طرح توانمندسازی روستائیان در کشور اجرا می شود، گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات سکونت‌های رسمی، حاشیه شهرها است که در ۱۰ سال گذشته به دلیل مهاجرت روستائیان حاشیه‌نشینی افزایش‌یافته و معضلاتی را به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه بالا بردن رفاه روستائیان یکی از اقدامات مهم است، افزود: امیدواریم در این رابطه بتوانیم وظیفه خود را در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به‌درستی انجام دهیم.

پرند با اشاره به هشت فاز بودن این طرح، تصریح کرد: این فازها بر اساس تفکر و فلسفه آموزش‌های مهارتی و سیار است. در این فازها گروه آموزش‌دهنده سازمان فنی حرفه‌ای کشور با تمامی تجهیزات و امکانات در مناطق محروم حضور پیداکرده و انجام‌وظیفه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در روستاهای ۱۰ شهرستان استان اردبیل نیازسنجی آموزشی برای اجرای این طرح انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: ظرف مدت چهار سال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از خدمات اجرای این طرح بهره‌مند خواهند شد.

پرند ضمن اظهار تاسف از نرخ ۱۸٫۹ درصدی بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: در این راستا طرحی در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده است که دارای ۱۰ زیرمدل بوده و هم‌اکنون نیز در تعدادی از دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

پیشنهاد می کنیم  اعتراض به لغو ممنوعیت قراردادهای موقت در صدر اخبار این هفته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *