۱۰ انتخابی که حتما از انتخاب آنها پشیمان خواهید شد

پشیمان

پشیمان

۱۰ سال بعد، از این ۱۰ انتخاب پشیمان خواهید شد. در اینجا ۱۰ گزینه‌ای که انتخابشان در نهایت منجر به پشیمانی و به زبان‌آوردن  “ای کاش…” می‌شوند را مشاهده می‌کنید و یاد می‌گیرید چگونه از این عوامل اجتناب کنید.

۱- برای تحت تأثیر قرار‌دادن دیگران خود را پشت نقاب پنهان می‌کنید.
اگر تصویری که همیشه از خودتان به دیگران نشان می‌دهید یک نقاب است، طولی نخواهد کشید که ببینید چیزی از خود واقعیتان پشت نقاب باقی نمانده است. زیرا وقتی زمان زیادی را صرف تمرکز بر عقاید مردم در مورد خودتان می‌کنید و یا سعی می‌کنید کسی باشید که آنها از شما انتظار دارند، درنهایت فراموش خواهید کرد که واقعاً چه کسی هستید.

بنابراین از قضاوت دیگران نترسید. شما در درون خود به خوبی می‌دانید که کیستید و چه چیزهایی در موردتان حقیقت محسوب می‌شوند. شما برای تأثیرگذاری بر دیگران، یا برای الهام‌ بخشیدن به آنها، احتیاجی به بی‌نقص بودن ندارید. بگذارید روشی که برای کنار آمدن با نقص‌هایتان به کار می‌برید، آن چیزی باشد که برایشان تأثیرگذار و الهام‌بخش است.

۲- به دیگری اجازه می‌دهید که خالق رویای شما باشد.
بزرگترین چالشی که در زندگی با آن مواجه‌اید این است که کشف کنید واقعاً چه کسی هستید، و دومین چالش بزرگ برایتان این است که یاد بگیرید از آنچه که هستید خوشحال و راضی باشید. برای دست‌یابی به این هدف مهم‌ترین کاری که از شما بر‌می‌آید این است که در راه رسیدن به هدف‌ها و رویاهایتان پایداری کنید.

کسانی در زندگیتان هستند که با شما مخالفت می‌کنند؟ بسیار خب. این بدان معناست که شما در حال حرکت در مسیری هستید که متعلق به خودتان است. گاهی شما کاری انجام می‌دهید که به نظر بقیه دیوانگی است؛ اما اگر می‌توانید مدت‌ زمانی طولانی، با انرژی زیاد و بدون اینکه متوجه گذر زمان بشوید مشغول آن کار باشید، می‌توانید خاطرجمع شوید که راه را درست انتخاب کرده‌اید.

۳- معاشرت با افراد منفی‌نگر
اجازه ندهید کسانی که به موضوعات نگرش بدی دارند روی شما تأثیر بگذارند و دیدگاه خود را به شما انتقال دهند. آنها نمی‌توانند طرز‌فکر شما را تغییر دهند مگر اینکه شما از خودتان ضعف نشان بدهید و زمینه‌ی این کار را برایشان فراهم کنید.

اگر به یاد داشته باشید که ارتباط داشتن با افراد منفی‌نگر یک انتخاب است، نه یک اجبار، آن‌گاه می‌بینید که آزادید با کسانی رابطه داشته باشید که احساس همدردی را به جای خشم، بخشندگی را به جای طمع، و صبر را به جای تشویش به شما انتقال می‌دهند.

۴- خودخواه و خود‌محور بودن
زندگی وقتی مملو از عشق، محبت و سرشار از تلاش برای “انسان” بودن باشد، بهترین نوع زندگی است و بعد از مرگتان هم شما را زنده نگه خواهد داشت. کسانی که عشق خود را با آنها به اشتراک گذاشته‌اید، در نبود شما تا سالها احساس خوبی را که از شما دریافت کرده‌اند، در خاطر نگه خواهند داشت.

هرآنچه که شما فقط با در نظر‌گرفتن سود خودتان انجام داده‌اید با شما خواهد مرد؛ ولی آنچه که برای دیگران انجام داده‌اید، بعد از شما همچنان باقی خواهد ماند. پس طوری زندگی کنید که اسمتان در قلب آدمها بماند، نه فقط روی سنگ قبرتان.

۵- اجتناب از تغییر و رشد‌ کردن
اگر می‌خواهید درباره‌ی گذشته‌تان بدانید، به شرایط کنونی خود نگاه کنید و اگر می‌خواهید درباره ی آینده‌تان بدانید به فعالیت‌های کنونی خود را نگاه کنید. شما باید به هر چه از قدیم در زندگیتان مانده است اجازه ی رفتن بدهید تا راه برای چیزهای تازه باز شود. باید بدانید آنچه رفته‌ است هرگز باز نخواهد گشت. اگر همین حالا به این موضوع ایمان بیاورید، موفقیت‌های پایداری در آینده انتظارتان را می‌کشند.

۶- وقتی شرایط سخت می‌شود همه چیز را رها می‌کنید.
باید بدانید که چیزی به عنوان شکست وجود ندارد. آنچه وجود دارد، فقط دست‌آورد و نتیجه است. حتی اگر مسائل، مطابق انتظار شما پیش نمی‌روند، دلسرد نشوید و خود را تسلیم شرایط نکنید. یاد بگیرید چه توانایی‌هایی دارید و به راهتان ادامه بدهید. کسی که به پیش‌روی ادامه می‌دهد، حتی اگر در هر تلاش، یک قدم بیشتر هم برندارد، در پایان پیروز خواهد بود.

پیروزی فرایندی است که با اقدامات و گام‌های کوچک، و با تصمیماتی که به تدریج گرفته می‌شوند و هر یک بر دیگری بنا می‌گردند، اتفاق می‌افتد و در نهایت ما را به لحظه باشکوه موفقیت می‌رساند.

۷- تلاش می‌کنید هر چیز کوچکی را تحت کنترل داشته باشید.
با زندگی باید با ملایمت برخورد کرد، نه با جدل. گاهی اوقات شما باید بدون نگرانی‌های پی‌درپی، در آرامش منتظر بمانید که زندگی اتفاق بیفتد. نفس عمیق بکشید. هنگامی که طوفان پایان بگیرد و هوا صاف بشود وقتش خواهد رسید که قدم بعدی را رو به جلو بردارید.

برای اینکه مقصد فوق‌العاده‌ای در انتظارتان باشد لازم نیست دقیقا بدانید که به کجا می‌روید. چه این واقعیت را درک کنید چه نه، همه چیز در زندگی در جهت کامل شدن پیش می رود؛ فقط مدتی زمان لازم است.

۸- به موقعیت‌هایی بسنده می‌کنید که کمتر از شایستگی‌های شماست.
به اندازه‌ای قوی باشید که بتوانید رها کنید و به اندازه‌ای عاقل باشید که بتوانید برای آنچه شایسته‌اش هستید صبر کنید. بعضی اوقات باید مدتی به جایگاهی پایین‌تر از همیشه قانع باشید تا در نهایت بتوانید در جایی بلندتر از همه‌ی عمرتان بایستید.

گاهی خوب است مجبور شوید گریه کنید! و بعد وقتی اشک‌ها چشم‌هایتان را شستند خواهید توانست چشم‌انداز روشن‌تری از همه‌ی امکاناتی که پیش روی شماست را ببینید. یادتان باشد هیچ‌گاه در یک جا متوقف نشوید.

۹- همواره منتظر فردا می‌مانید.
مشکل اینجاست که همیشه فکر می‌کنید زمان زیادی دارید؛ اما یک روز بیدار خواهید شد و خواهید دید دیگر برای انجام کارهایی که همیشه آرزویش را داشته‌اید هیچ وقتی ندارید. در آن زمان شما یا به اهدافی که همیشه داشته‌اید رسیده‌اید، یا فهرستی از بهانه‌ها در دست دارید که با آنها ناموفق بودنتان را توجیه کنید.

۱۰- تنبل و بی حال بودن
جهان چیزی به شما بدهکار نیست، این شما هستید که به جهان بدهکارید. بنابراین خیال‌بافی را رها کنید و دست به عمل بزنید. مسئولیت زندگی خود را به طور کامل به دست بگیرید. بگذارید همه چیز تحت کنترل شما باشد. بدانید که وجودتان مهم و مورد‌نیاز است. زمانتان ناچیزتر از آنی است که بنشینید و منتظر بمانید روزی کسی از راه برسد و کاری برایتان انجام بدهد. آن روز، همین امروز است و کسی که نیاز دارید در واقع خود شما هستید.

برگرفته از: www.marcandangel.com

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل