کمبود ۱۸۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استان بوشهر

ناصر کرمی صبح امروز در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها با بیان اینکه خبرنگاران هم‌پای معلمان در آگاهی‌بخشی جامعه گام برمی‌دارند، اظهار داشت: همان‌گونه که معلمان در راستای پیامبران الهی گام برمی‌دارند، خبرنگاران نیز در همین راستا در جامعه تلاش می‌کنند، چرا که هر دو قشر در آگاهی‌بخشی جامعه فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه فعالیت رسانه‌های گروهی تاثیر بسیار زیادی در روشنگری و توسعه جامعه دارد، گفت: خبرنگاران زمینه‌ساز تحقق همدلی و هم زبانی دولت و ملت می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: حضور پر رنگ و اثر گذار اصحاب رسانه و خبرنگاران در عرصه فعالیت‌های آموزش و پرورش سبب تعالی هر چه بیشتر و شناسایی جایگاه حقیقی این نهاد در بین مردم می‌شود.
کرمی، با اشاره به اینکه ۵ هزار نفر جذب وزارت آموزش و پرورش می‌شوند گفت: از سهمیه تعیین شده در استخدام ، سهمیه آموزش و پرورش استان بوشهر۸۵ نفر است.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه آزمون استخدامی ۲۷ شهریور برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: ثبت‌نام استخدامی وزارت آموزش‌ و پرورش تا ۲۱ مرداد انجام و آزمون آن ۲۷ شهریور برگزار می‌شود.
وی بیشترین نیاز آموزش‌ و پرورش استان بوشهر را در رشته آموزش ابتدایی و هنرستان کارودانش دانست و تصریح کرد: در هر یک از این مقاطع سهمیه‌هایی در نظر گرفته‌ شده و به استان‌ها تخصیص می‌یابد.
کرمی با بیان اینکه ۱۸۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، گفت: این دانش‌آموزان در ۲ هزار و ۱۰۰ آموزشگاه و ۸ هزار و ۷۰۰ کلاس درس سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.
وی تعداد نیروهای فرهنگی استان بوشهر را ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر دانست و گفت: امسال ۸۳۰ فرهنگی در استان بوشهر بازنشسته می‌شوند و این در حالی است که آموزش و پرورش استان بوشهر با یک‌ هزار و ۸۰۰ نفر کمبود نیرو مواجه است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر وضعیت کلاس‌های درس را تشریح کرد و با بیان اینکه هم‌اکنون یک هزار و ۳۳۰ کلاس درس تخریبی در استان بوشهر وجود دارد، بیان کرد: هر چند برخی مناطق که تعداد دانش‌آموز از حدنصاب پایین می‌آید ممکن است، تجمیع صورت گیرد ضمن اینکه در استان ۳۰ مدرسه ابتدایی ۲ تا ۷ نفره داریم که عمده این کلاس‌ها روستایی و عشایری هستند.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان از مهرماه اجرایی می‌شود گفت: با اجرای این طرح به‌ تناسب رتبه‌های مختلف ۱۲۰ تا ۵۳۰ هزار تومان افزایش حقوق برای ارتقا رتبه معلمان در پی دارد.

 

 

منبع:تسنیم

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل