کارآفرینان رزمندگان خط مقدم هستند

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت هیچ برنامه‎ای برای نزدیک کردن نرخ بیکاری به میانگین ندارد.

ایرج عبدی در دهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان لرستان اظهار کرد: مشکل ما در حوزه اشتغال بسیار زیاد است اما آمار بیکاری استان ما از ۲۱ درصد به ۱۴٫۵ درصد رسیده و این به خاطر فعال شدن کارگاه‎های استان است. کاهش بیکاری استان نشان می‎دهد مسیر را درست پیموده‎ایم و امید می‎رود روز به روز بیشتر و هوشمندانه‎تر به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: ۴ هزار میلیارد بودجه برای اشتغال فارغ‎التحصیلان دانشگاهی اختصاص داده شده که آن را به بخش کشاورزی و صنعت اختصاص داده‎اند. ما در مجلس تمام سعی خود رابه کار بسته‎ایم که آن را دوباره بازگردانیم. کارآفرینی کار پیچیده‎ای است و کسی که می‎خواهد در این مسیر گام بردارد باید فردی توانمند باشد. با مالیات بیمه و بهره ۲۴ درصد یک فرد چطور می‎تواند به کارآفرینی بپردازد. در این شرایط سخت کارآفرینان جزء افتخارآفرینان و رزمندگان خط مقدم هستند.

وی مدعی شد: در یک استان آمار بیکاری ۲۲ درصد و دیگری ۰٫۵ درصد است که اگر این آمار دو برابر شوند دولت هیچ برنامه‎ای برای نزدیک کردن آن به میانگین ندارد و اگر این آمار بحرانی شود نمی‎تواند کاری از پیش برد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت مکلف به اجرای قانون است. وزارت کار مسئول اشتغال‎آفرینی نیست اما تنظیم آن را به عهده دارد و باید برای آن برنامه ارائه دهد. دولت و مجلس حساسیت زیادی روی موضوع اشتغال دارند و باید تعادل را ایجاد کنند.

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل