۱۰ روشی که می توانید با سرعتی فوق العاده ثروتمند شوید

ثروتمند شوید

ثروتمند شوید

بسیاری از افراد بر این باورند که موفقیت مالی صرفا وابسته به شانس است، اما اقدامات زیادی وجود دارند که افراد با انجام آنها ثروتمند می‌شوند. در ادامه ۱۰ روش ارائه شده است که توسط آنها می‌توانید ثروتمند شوید.

۱- به چهار روش برای کسب درآمد خارج از حیطه کاری خود فکر کنید.
اگر قصد ثروتمند شدن دارید مهم است که ذهنیت “درآمد من کافی است” را کنار بگذارید و به “من می‌توانم درآمد بیشتری داشته باشم” فکر کنید. ۴ روش، غیر از شغلی اصلی خود، که از طریق آن می‌توانید کسب درآمد کنید را بنویسید. راه‌های زیادی برای افزایش درآمد وجود دارند که به اندکی تلاش و زمان نیازمندند.

۲- اوقات فراغت خود را صرف یادگیری کنید.
برای کسب درآمد بیشتر و پیشرفت در حوزه کاری خود می‌بایست مهارت‌های و دانش جدید در زمینه مربوطه را کسب کنید. یادگیری در زمینه کاری هنگام فراغت بسیار سودمند است. راه‌های بسیاری برای این کار وجود دارد مانند خواندن کتاب، گوش دادن به پادکست‌ها، شرکت در کلاس‌ها و سمینارها. به خاطر داشته باشید هرچه مهارتتان بیشتر باشد سزاوار درآمد بیشتر خواهید بود.

۳- اهداف مالی مشخصی داشته باشید.
“اگر هر آنچه که همیشه انجام می‌دادید را بکار ببندید، هرآنچه که همیشه بدست می‌آوردید را کسب می‌کنید” این عبارت در امور مالی بسیار صدق می‌کند. بسیاری از مردم بر این باورند که اهداف اقتصادیشان تنها شامل پرداخت اجاره و صورتحساب‌هاست. اگر تا به حال اجاره و صورتحساب‌هایتان را پرداخت می‌کردید، زمان آن شده که اهداف اقتصادی بهتری مانند پس انداز، پرداخت بدهی یا افزایش درآمد ماهیانه داشته باشید. نوع نگرش شما بسیار حائز اهمیت است. در امور مالی بزرگ فکر کنید.

۴- پول را دوست خود بدانید نه دشمن
پول برای زندگی شما خرج می‌شود و قابلیت ایجاد امنیت برای شما دارد. بنابراین مهم است که به آن به چشم یک دوست بنگرید نه دشمن. بیست موردی که از پرداخت پول به خاطر آنها شادمان هستید را یادداشت کنید مانند خانه و کفش‌های جدیدتان. به خود یادآوری کنید که پول یا درها را باز می‌کند یا می‌بندد، انتخاب با شماست.

۵- هر هفته مشکلی را حل کنید.
ثروتمندان به جای شکایت از مشکلات، بر حل کردن آنها تمرکز می‌کنند. این ویژگی، قابلیت ذهنی حل مشکلات را ارتقا می‌بخشد و چشمان شما را برروی موقعیت‌های مالی جدید و شانس‌هایی که پیش روی شماست باز می‌کند. هفته‌ای یکبار یکی از مشکلات مالی خود را یادداشت کنید مانند کاهش هزینه‌های خواروبار، و یک راه‌حل عملی برای حل مشکل ارائه دهید. به کارتان ادامه دهید تا به همه راه حل‌ها دست یابید.

۶- یک کارت کتابخانه بگیرید.
کارت کتابخانه ارزش زیادی دارد و دنیای جدیدی از معلومات را پیش روی شما قرار می‌دهد. داشتن کارت کتابخانه این امکان را به شما می‌دهد تا معلوماتتان بدون صرف هزینه زیاد برای افزایش درآمدتان بالا برود که تاکتیک خوبی است.

۷- کاری کنید تا مجبور به خروج از محدوده امن خود شوید.
بسیاری از مردم از گرفتن تصمیماتی که باعث دغدغه خاطرشان می‌شود در هراسند. اما ثروتمندان اغلب اینطور نیستند. بسیاری از انتخاب‌هایی که در آغاز مشکل به نظر می‌رسند از نظر مالی سودمندند. از ترک شغل برای داشتن کار و تجارت شخصیتان تا درخواست دستمزد بیشتر. کاری انجام دهید که با وجود ایجاد دغدغه، زندگیتان را بهبود ببخشد. بی دغدغه بودن خوشایند است اما داشتن زندگی و موقعیت مالی بهتر خوشایندتر است.

۸- هرماه پیشرفت مالی خود را بررسی کنید.
اگر ولخرج هستید فرقی ندارد ثروتمند باشید یا نه. ممکن است با وجود درآمد بالا همچنان آخر ماه پول ناچیزی داشته باشید یا بی پول بمانید. آیا  هزینه‌ی اضافی وجود دارد که بر دوشتان سنگینی می‌کند و می‌توانید از شر آن خلاص شوید؟ از این طریق تصویر بهتری پیش روی شماست که اجازه تغییرات به منظور پیشرفت مالی را می‌دهد.

۹- اهدافتان را الویت‌بندی کنید.
ممکن است اهدافی اقتصادی داشته باشید اما اگر تعدادشان زیاد باشد بدان معناست که به هیچکدام نمی‌رسید. مشخص کنید کدام هدف مهمتر است؛ برای رسیدن به آن تلاش کنید سپس سراغ هدف بعدی بروید.

۱۰- سرمایه‌گذاری معقول را شروع کنید.
اگر تجربه سرمایه‌گذاری ندارید بدون معلومات و دانش لازم، کاری را شروع نکنید. با یک فرد حرفه‌ای در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری خوب صحبت کنید یا به صورت آنلاین موضوع را مطالعه کنید. وقتی که درمورد سرمایه‌گذاری دانش و بینش لازم را کسب کردید، یک سرمایه‌گذاری کوچک در تجارتی که می‌شناسید می‌تواند سود آور باشد.

برگرفته از: www.lifehack.org

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل