چند پیشنهاد برای آن‌ها که به دنبال کسب و کار خانگی اند

کارهایی که شما قابلیت و توانایی‌ آن را دارید پول درآوردن از آن ها یکی از بزرگ ترین فرصت هایی است که زندگی در اختیارتان می گذارد.
راه انداختن کسب و کارهای خانگی از نظر خیلی ها نشدنی است یا حتی خیلی ها تا اسم کسب و کار در خانه را می آورید، گمان می کنند که باید سرمایه قابل قبولی را چندین سال به کار بگیرند و هیچ امیدی به افزایش آن نداشته باشند اما واقعیت این است که انجام کارهایی که شما قابلیت و توانایی اش را دارید پول درآوردن از آن ها یکی از بزرگ ترین فرصت هایی است که زندگی در اختیارتان می گذارد.
چه بهتر که بتوانید آن ها را عملی کنید و از آن ها حسابی هم پول در بیاورید.
همشهری جوان در این باره می نویسد که فقط باید قبل از این که وسوسه بشوید و یک کسب و کار خانگی راه بیندازید چشم تان را خوب باز کنید.
ما برای راحتی شما این زحمت را به دوش می کشیم و چشم های مبارک تان را باز می کنیم توانایی هایتان را روی کاغذ بنویسید اول از همه باید ببینید که چه کارهای را می توانید انجام دهید تا در راه اندازی کسب و کار خانگی تان موفق تر باشید.
توانایی هایتان از با صدای خوش آواز خواندن تا برنامه نویسی وب را روی کاغذ بیاورید.
برای این که توانایی های خودتان را بشناسید و بتوانید روی خودتان حساب کنید باید واقع بین باشید یعنی لازم نیست توانایی های خودتان را خیلی افسانه ای فرض کنید و از آن طرف هم خودتان را دست کم نگیرید.
گاهی توانایی شناخت درست رنگ ها و داشتن سلیقه در چیدن مناسب رنگ ها کنار هم می تواند برای شما منبع یک درآمدزایی باشد.
جیب تان را بررسی کنید حالا باید یک حساب و کتاب سرانگشتی بکنید و ببینید چقدر پول دارید که می توانید برای کارتان سرمایه اولیه بگذارید.
اگر سرمایه ای ندارید و کلا می خواهید از صفر شروع کنید، نگران نباشید.
پول در آوردن از صفر هم شدنی است به شرطی که کمی منطقی فکر کنید و توقع پیشرفت پله پله را داشته باشید.
عضو سایت های کاریابی شوید , در ادامه به شما توصیه می کنیم که عضو گروه یا سایت هایی شوید که کارفرما و کارمند را به هم ارتباط می دهند.
معمولا با کمی جست و جو، مکان های مجازی را پیدا می کنید که افراد، درخواست انجام کار یا پیدا کردن نیروی کارشان را در آن جا درج می کنند.
فراموش نکنید که به احتمال زیاد شما برای پیشرفت در کارتان به تعدادی نیرو ی متخصص نیاز دارید که این سایت ها به شما در پیدا کردن نیروهای مورد نیازتان کمک می کنند.
نقطه های ضعف بازار را شناسایی کنیدمعلوم است که قرار نیست همه از ابتدای شروع کار میلیاردر شوند بنابراین اگر شما تنها صد مشتری داشته باشید که هر کدامشان هر ۶ ماه یکبار از شما خرید کنند و میزان در آمد شما چیزی حدود پانصد تا هشتصد هزار تومان در ماه هم باشد، شما باید کلاه تان را به احترام آن ها از سر بردارید و به هوا بیندازید.
گاهی بهتر است قبل از شروع کار از این جا شروع کنید که ببینید دیگران چه کارهایی را در شبکه های اجتماعی یا فروشگاه های معروف هنری رو کرده اند و شما سراغ جای خالی ها بروید.
ببینید مخاطب کارهای شما چه سلیقه ای دارد و به چه جنس و قیمتی علاقه و اقبال بیشتری نشان می دهد.
حتما عکاسی یاد بگیرید مهم نیست چه کسب و کار خانگی قرار است راه بیندازید اما اگر قرار است خودتان برای خودتان بازاریابی کنید بهتر است کمی هم عکاسی بلد باشید و از فوت و فن های اولیه قاب و چیدمان سردر بیاورید.
یکی، دو یادداشت درباره این که چطور از کارهایمان عکس بگیریم، در اینترنت جست وجو کنید و بعد از مطالعه آن ها، کارهای زیبایتان را در اینترنت تبلیغ کنید.حتی لازم نیست دوربین های حرفه ای هم برای این کار داشته باشید.خیلی وقت ها گوشی موبایل تان کارتان را راه می اندازد.
در یک ساعت خوب در روز که نور آفتاب برای عکاسی مناسب است، چیزی را که نشان دهنده کسب و کار خانگی تان باشد روی یک میز سفید یا هرچیزی که زمینه سفید دارد بچینید و با کمی خلاقیت از آن ها عکس بگیرید.
زمینه سفید به کارها و محصولات شما جلا و جلوه بیشتری می دهد.می توانید از یک المان رنگی هم استفاده کنید.مثلا در کنار همه محصولات خودتان در عکس هایی که می گیرید یک انارسفالی فیروزه ای رنگ داشته باشید.شک نکنید که با این کار اثرگذاری بیشتری روی مخاطبان خود خواهید داشت.
خود آموز باشید، برای انجام کارهای کوچک خانگی بهتر است اول از همه سراغ کسانی بروید که در انجام آن کار تجربه دارند.اگر کسی را سراغ ندارید، حتما اینترنت در دسترس تان هست.
گاهی چند ساعت جست وجو در سایت ها، بهره وری بیشتری از یک کلاس آموزشی دارد.با توجه به نقطه طلایی آن، یعنی هزینه ای که برای آموزش پرداخت نمی کنید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد، مواردی هستند که در اینترنت یافت می شوند.
همچنین به لطف سایت های ترجمه آنلاین هم می توانید از تجربیات اهالی کشورهای دیگر بهره ببرید و کلی ایده بگیرید.
در ادامه یک مثال برای تان می زنیم تا الگویی باشد برای کار و کسب خانگی که انتخاب کرده اید یا خواهید کرد؛ به طور مثال اگر عاشق سر و کله زدن با انواع و اقسام پارچه ها هستید، بهتر است ببینید می توانید با آن ها چه چیزهایی بدوزید.
حتی اگر شما تا به حال یک درز هم ندوخته اید، ما این امیدواری را به شما می دهیم که در بیشتر مواقع اصلا لازم نیست شما یک خیاط باشید.
فکر کنید شما در یک بیابان گیر افتاده اید و تنها راه نجات تان این است که کیف ساده و کمی چشم نوازی بدوزید.برای این کار کافی است تا اصطلاح الگوهای رایگان را جست وجو کنید تا هزاران الگو پیش چشم تان ظاهر شود و شما هم دست به کار شوید.
چند تکه پارچه خوش آب و رنگ که احتمالا همین الان در کمد خانه شما در حال خاک خوردن است، یک مدل چرخ خیاطی ساده، نخ و قیچی تنها لوازمی است که شما برای دوختن یک کیف به آن ها احتیاج دارید.
به طور مثال ممکن است شما برای مواد اولیه این کیف چیزی حدود ۱۵ هزارتومان هزینه کرده باشید، اما به راحتی می توانید آن را به مبلغ ۴۰ هزار تومان بفروشید.
حتی اگر در مراحل خیلی ابتدایی تر از این حرف ها هستید، می توانید از کیف های ساده متقالیِ خرید شروع کنید.یک کیسه، با ۲ دسته که می توانید روی آن را با رنگ های مخصوص پارچه کمی نقاشی کنید تا از سادگی محض دربیایند.
اگر کمی حرفه ای تر شدید یا این که به دنبال درآمد بیشتر هستید، حتما به انواع لوازم آشپزخانه، رومیزی ها و عروسک های پارچه ای هم فکر کنید.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل