پیش‌بینی جذب کارجویان بازار کار در ماه های پایانی سال

حمید حاج اسماعیلی،کارشناس حوزه کار با بیان اینکه بخش اعظمی از پول‌های بلوکه شده ایران صرف واردات خواهد شد، پیش‌بینی کرد: در ماههای پایانی سال آثار مثبت برداشتن تحریم‌ها و توافق هسته‌ای با جذب کارجویان در بازار کار همراه باشد.

اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگاران ایسنا اظهار کرد: به صورت طبیعی و با تجربه‌ای که از کشورمان داریم بخش زیادی از پول‌های بلوکه شده ایران را واردات می‌بلعد چراکه به دلیل آسیب دیدگی اقتصاد در دوران تحریم نیازمند یکسری اقلام هستیم و ناچاریم به واردات گسترده در ابتدای برداشتن تحریم‌ها روی بیاوریم.

وی افزود: انتظار ما این است که دولت در قراردادهای بلند مدت با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بازار کار را بیش از مورد انتظار به حرکت درآورد.

به اعتقاد این کارشناس حوزه کار اگر این سیاست دولت با تدبیر کارشناسی همراه باشد زودتر ازموعد مقرر شاهد تحول در بازار کار خواهیم بود.

وی با ابراز امیدواری از بار روانی مثبت لغو تحریم‌ها و توافق هسته‌ای بر بازار کار خاطرنشان کرد: برای آنکه بازار کار را متحول کنیم و اثرگذاری آن را در بحث حقوق کارگر و کارفرما به عینه ببینیم باید کارهای عملیاتی در بازار کار صورت گیرد و این امر تنها در سایه رونق تولید و سرمایه‌گذاری و حمایتهای عملیاتی از بازار کار و تولید کشور صورت می‌پذیرد.

به گفته حاج اسماعیلی، ساختار اقتصادی کشور به شدت آسیب دیده و دولتی است و دولت هم وابسته به درآمدهای نفتی است بنابراین اگر بخواهیم آثار مثبت پس از تحریم را ببینیم باید درآمدهای دولت افزایش یابد که طبعا نباید تا پایان سال شاهد افزایش سریع درآمدهای دولت و آثار مثبتش در بازار کار باشیم.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل