پول‌های آزاد شده ایران را صرف اشتغال کنید

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: دولت پول‌های آزاد شده ایران را صرف اشتغال جوانان جویای کار و حل مشکل مالی بنگاه‌های تولیدی کند.

غلامرضا عباسی اظهار کرد: در حال حاضر اعتبار و بودجه‌ای که مجلس برای دولت مصوب کرده پاسخگوی ایجاد اشتغال نیست؛ از این رو دولت باید به دنبال بازگشت پول‌های بلوکه‌شده ایران، این مبالغ را صرف اشتغال جوانان بیکار و متقاضیان کار کند.

وی افزود: در دولت قبل نیز تصمیماتی برای رونق تولید و اشتغال گرفته شد اما عملا خروجی قابل قبولی نداشت و در بسیاری موارد دچار مشکل شدیم؛ بنابراین از دولت انتظار می‌رود با تدبیر ویژه‌ای مشکل اشتغال جوانان را مدیریت کند.

عباسی با اشاره به توافق هسته‌ای، اظهار کرد: خوشبختانه توافق انجام‌شده تا حد زیادی اوضاع و شرایط کشور را به لحاظ روحی و روانی بهبود بخشید و بارقه امید را در میان مردم زنده کرد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به مشکلات مالی واحدهای تولیدی، تصریح کرد: بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در دوران تحریم با شرایط سختی دست و پنجه نرم کردند و با وجود آنکه تا مرز تعدیل و اخراج نیروهای خود پیش رفتند، ترجیح دادند که با شرایط سخت و بدون پشتوانه مالی و نقدینگی کار کنند اما نیروهای خود را حفظ کنند.

وی تاکید کرد: اگر مشکل دولت در بحث اشتغال، فقدان منابع و بودجه کافی است، می‌تواند بخشی از پول‌های آزاد شده را صرف اشتغال جوانان بیکار کند و بخشی دیگر را در جهت حل مشکل مالی کارفرمایان و واحدهای تولیدی بکارگیرد.

عباسی در پایان ابراز امیدواری کرد که برداشته شدن تحریم‌ها موجب باز شدن فضای کسب و کار و تحول بازار کار کشور شود و اثرات مثبتی در حوزه روابط کار و کارگر و کارفرما بگذارد.

 

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل