پرداخت وام اشتغال به مددجویان خواهان تشکیل تعاونی

به گزارش وب سایت استخدامی باروت – به نقل از خبرنگار خبرگزاری موج، علی شیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی و همچنین بخش تعاونی وزارت رفاه این آمادگی را دارد که وام اشتغال را به مددجویان خواهان راه اندازی تعاونی بپردازد.
علی شیروان محسنی بندپی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهزیستی، سازمان فنی وحرفه ای و حوزه تعاون نظارت تعاون، تصریح کرد: بر اساس این تفاهم همکاری سه جانبه مقرر شده خدماتی به جامعه هدف سازمان بهزیستی ارائه شود.
وی افزود: بسیاری از تعاونی های فعال کشور با مشکلاتی مواجه بوده که باید مشکلات آنها آسیب شناسی شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با ارائه آماری از تعداد تعاونی های مهندسی شده از سوی مددجویان سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مددجویان سازمان توانسته اند۱۶۶ تعاونی فعال را راه اندازی کنند، ضمن اینکه ۷۷ تعاونی مددجویی نیز اکنون به صورت نیمه فعال در آمده است.
محسنی بند پی با اشاره به پرداخت وام اشتغال زایی به مددجویان سازمان بهزیستی بر مبنای تبصره ۱۶ اعتبارات سال ۹۴ سازمان اظهار کرد: بر اساس این تبصره ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب حمایت از مددجویان پرداخت خواهد شد.
وی در خصوص مفاد تفاهم همکاری میان سازمان بهزیستی و سازمان فنی و حرفه ای و حوزه تعاون وزارت رفاه اذعان کرد: بر اساس بند «دال» ماده ۱۰۸ قانون کار، بند «ب» ماده ۳۹ برنامه پنجم توسعه و همچنین بند ۷ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان باید شرایطی فراهم شود که در نهایت به ارتقا دانش، مهارت و کارآفرینی مدد جویان سازمان بهزیستی خلاصه شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: امیدوار هستیم پس از امضای این تفاهم همکاری با آموزش های ارائه شده به مددجویان سطح توانمندی آنها ارتقا یافته و منجر به اشتغال افراد تحت پوشش شود.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل