نقش موثر آموزش‌ در مهارت کارآفرینی / فعالیت ۶۲۹ مرکز فنی‌ و حرفه‌ای در گیلان

سرپرست اداره کل آموزش فنی و‌ حرفه‌ای گیلان نقش آموزش‌ها را در مهارت کارآفرینی تاثیرگذار دانست و گفت: آموزش اساس و پایه مهم هر حرفه و کسب و کار است.
به مناسبت فرا رسیدن ششم مرداد روز ملی «کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و‌حرفه‌ای» مراسم جشن مهارت برای گرامیداشت این روز، صبح امروز در مرکز آموزش فنی و‌حرفه‌ای شهید باهنر رشت برگزار شد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و‌حرفه‌ای گیلان در حاشیه برگزاری مراسم جشن مهارت در رشت با تبریک روز کارآفرینی اظهار کرد: در تقویم رسمی کشور ششم مرداد به نام روز کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نامگذاری شده است.
رحیم عطایی‌پور، توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، کار و کارآفرینی از طریق ایجاد گفتمان اجتماعی را از اهداف نامگذاری مذکور عنوان کرد.
وی اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر شدن هر چه بیشتر آموزش‌های مهارتی در سطوح مختلف را از دیگر اهداف نامگذاری ششم مرداد برشمرد.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و‌حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه به مناسبت گرامیداشت نامگذاری مذکور برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است، افزود: برگزاری جشن مهارت یکی از برنامه‌هاست.
وی برگزاری نمایشگاه‌های دستاوردهای آموزش فنی وحرفه‌ای و بازدید از مراکز آموزش فنی و‌ حرفه‌ای توسط مسئولان اجرایی استان را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد.
عطایی‌پور از فعالیت حدود ۶۲۹ مرکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف در استان خبر داد و گفت: ۲۲ مرکز آموزش دولتی است که ۲۴۰ حرفه استاندارد آموزشی را آموزش می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه تمام افراد جامعه جزو گروه هدف آموزش فنی و‌ حرفه‌ای هستند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در بخش آموزش فنی و‌حرفه‌ای ایجاد شده، همه می‌توانند از آموزش‌های رایگان استفاده کنند.
این مسئول نقش آموزش‌ها را در مهارت کارآفرینی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: آموزش اساس و پایه مهم هر حرفه و کسب و کار است.
وی زمان برگزاری برنامه‌های هفته مهارت را تا پنجشنبه هفته جاری عنوان کرد.

 

منبع:فارس

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل