نقش انکارناپذیر مشاغل خانگی در کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: نقش مشاغل خانگی در کارآفرینی و کمک به اقتصاد خانواده‌ها انکار ناپذیر است.
محمد طاهری صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه مشاغل خانگی شبستر اظهار داشت: نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی به منظور معرفی و تبیین مشاغل خانگی و صنایع دستی، توسعه و ترویج فرهنگ مشاغل خانگی و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای فروش تولیدات در شهرستان‌های استان برپا می‌شود.
وی یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه‌ها را آگاهی بیشتر مردم از مسائل کسب و کار و کارآفرینی و افزایش سطح معیشت عمومی افراد کم درآمد جامعه خواند و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، با اتکاء به ظرفیت‌های بومی و تجربی خانواده‌ها که نقش موثری در ساختن آینده فرد و اقتصاد کشور دارند این امور موجب کارآفرینی و ارتقاء نظام کارآفرینی می‌شود.
طاهری افزود: با توجه به تصویب قانون مشاغل خانگی، کسانی که قادر به انجام کار در محیط بیرون از خانه نیستند می‌توانند در خانه با حفظ شرایط خاصی فعالیت کرده و تولیدات داشته باشند که این نمایشگاه برای کسانی که دسترسی آسان به بازار ندارند و یا بنگاه اقتصادی برای عرضه محصولات خود ندارند شکل گرفته است.
محمد خدایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر گفت: این نمایشگاه شامل ۲۱ غرفه است که در آن کالاهایی که در بنگاه‌های کوچک و زود بازده تولید شده شامل کالاهایی همچون معرق کاری، خیاطی، تابلو فرش، صنایع دستی و کارآفرینی، وسائل تزئینی و… عرضه می‌شود.
این نمایشگاه در محل مقبره شیخ‌محمود شبستری به مدت یک هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر و ۱۷ تا ۲۱ شب پذیرای بازدید کنندگان و شهروندان گرامی خواهد بود.
تاکنون ۲ هزار و ۳۳۲ مجوز برای مشاغل خانگی در شبستر صادر شده است و ۶۱۴ نفر از طریق مشاغل خانگی به تسهیلات مربوطه معرفی شده‌اند ضمن آنکه ۱۷ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال از محل اعتبارات مشاغل خانگی پرداخت شده است تا کمکی برای تولیدات مشاغل خانگی شهرستان باشد.

 

 

 

منبع:فارس

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل