نشانه هایی که به شما می گوید زمان تغییر شغلتان فرارسیده است (بخش اول)

شغلی که ما انتخاب کرده و به آن می پردازیم بخش بسیار مهمی از زندگی ما است که شکل دهنده روابط اجتماعی و آینده زندگی ما خواهد بود. اما گاهی شرایطی پیش می آید که ادامه دادن در آن شغل را برایمان غیر ممکن می سازد و تصمیم به تغییر شغل خود می کنیم. تغییر شغل یا محیط کار، بخشی از فرایند طبیعی زندگی هر فرد است اما ترس از بیکار شدن و نیافتن شغل مطلوب، طی کردن مجدد مصاحبه های استخدامی و به خطر انداختن امنیت شغلی از جمله عواملی هستند که سبب می شوند افراد با وجود علاقه نداشتن به کار اولیه و بی انگیزگی، به سراغ فرصت های شغلی جدید و بهتری نروند. در این پست ما شما را با نشانه هایی که نشانگر این است که شما از شغل خود راضی نیستید، آشنا می کنیم و توصیه می کنیم آن ها را جدی بگیرید و در زندگی شغلی خود بازنگری کنید.
۱-شغل شما با آنچه که در دوران تحصیل تصور می کردید مطابقت ندارد. موارد بسیاری وجود دارند که مطالعات تحصیلی به شغل انتخابی شباهتی ندارند در این شرایط به نظر می رسد دنیای آکادمیک برای شما جذابیت بیشتری داشته و اگر چنین است شاید بهتر باشد بجای فعالیت شغلی در زمینه ای که تحصیل کرده اید به تدریس در آن زمینه فکر کنید.
۲- عملکرد ضعیفی دارید. اگر خود را در شرایطی می بینید که در شغلتان دچار سردرگمی هستید و رییس شما دائما از عملکرد شما انتقاد می کند وقت آن رسیده است که به دنبال شغل دیگری باشید. دیر یا زود این ویژگی می تواند به سابقه کاری شما در مصاحبه های استخدامی آینده تان لطمه وارد کند.
۳-صرفا به خاطر حقوق خوب کار فعلی تان آن را انجام می دهید. شما به هیچ عنوان از شغل خود راضی نیستید اما به دلیل مسائل مالی در این شغل باقی مانده اید. اما باقی ماندن در یک شغل نامناسب که فقط حقوق آن خوب است می تواند ضررهای روحی و جسمی طولانی مدتی را بر روی شما داشته باشد.
۴- علاقه به شغلتان را از دست داده اید. این که شغل شما بتواند شما را به جلو هل دهد و مورد علاقه تان باشد بسیار مهم است. اگر به زمینه شغلی خود عشق و علاقه ای ندارید و هیچ یک از روزهای هفته از آنچه انجام می دهید در انتهای روز احساس رضایت نمی کنید، پس به یک تغییر اساسی نیاز دارید

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل