نشانه هایی که به شما می گوید زمان تغییر شغلتان فرارسیده است (بخش دوم)

در پست قبل به نشانه هایی اشاره کردیم که بیانگر نامناسب بودن شرایط شغلی ما بود اکنون در ادامه چند نشانه دیگر را به شما معرفی می کنیم.

۱- تغییر شخصیتتان. بعد از مدتی فشار کار بر روی شما به قدری اثر می گذارد که شما دیگر خود را نمی شناسید. تمام احساسات شما و نوع رفتارتان از زمانی که به این شغل وارد شده اید، تغییر کرده است و تبدیل به انسان دیگری شده اید. در این زمان توصیه اکید ما به شما این است که این شغل را ترک کنید.

۲- حس کم ارزش بودن دارید. اگر استعدادها و توانایی شما در محیط کار نادیده گرفته می شود و از کارفرما و نوع کارش راضی نیستید می توانید شغلتان را تغییر دهید. مطالعات نشان داده که دریافت نکردن پاداش در ازای فعالیت مفید به سرعت باعث ناامیدی و در پایان نتیجه آن سرخوردگی و در بیشتر موارد باعث بیماری روحی می شود. اگر حس می کنید به طور جدی از شما قدردانی نشده است پس وقتش رسیده به دنبال محیط کاری بهتر باشید.

۳- سر درگمی در شغلتان. هرکسی در طول زمان ممکن است دچار اشتباه شود اما اگر در تصمیماتتان در محل کار دچار شک و تردید می شوید، شغل شما بیشتر از ارزش درآمد به شما اضطراب می دهد بنابراین لازم است تغییری در شغلتان دهید.

۴-از رفتن به سر کارتان می ترسید. اگر هرگر از بودن در دفتر کارتان لذت نمی برید و لحظه شماری می کنید تا ساعات کاری به پایان برسد و رهسپار خانه شوید و یا بعد از تعطیلات رغبت نمی کنید تا به سرکار بروید باید بگویم وقت آن است شغلتان را تغییر دهید.

۵-همکار نامناسب. داشتن مشکلات کاری با رؤسا و همکاران در سطوح مختلف کارهای اداری به عنوان یک حقیقت غیر قابل کتمان است. اما زمانی می رسد که شما نمی توانید حتی حضور این افراد را تحمل کنید کارشناسان معتقد هستند که در این شرایط محیط کاری برای شما مسموم شده است و مهم نیست که درآمد شما چقدر است، این شغل را ترک کنید

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل