نحوه استخدام در آموزش و پرورش

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از ایرنا، محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: از مجموع ۱۷۵ هزار داوطلب استخدامی آموزش و پرورش ، حدود ۵ هزار نفر از آنان با توجه به نیاز این وزارتخانه جذب خواهند شد که شرایط استخدامی آنها در بودجه سال ۹۵ پیش بینی شده است.

واعظ مهدوی عصرپنجشنبه در حاشیه چهل و هشتمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه های دولتی سراسر کشور درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به برگزاری آزمون استخدامی آموزش وپرورش در ماه گذشته، پیش بینی بودجه برای جذب آنها درسال جاری امکان پذیر نیست ، اما دربودجه سال ۹۵ ردیف بودجه ای برای استخدام آن پیش بینی خواهد شد.
وی ادامه داد: تصمیم گیری برای جذب نیروهای جدید در دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و مدارس کشور منوط به بازنشسته ویا خارج شدن نیرو ازآن مجموعه ها است ومطابق قانون بکارگیری یک سوم نیروهای جدید با بازنشسته شدن افراد بلامانع است.
معاون امور علمی و فرهنگی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اضافه کرد: البته اکنون جذب استادان دانشگاه ها ویا نیروهای جدید در مراکز آموزشی کشور به صورت متمرکز در سطح وزارتخانه مربوطه انجام می شود.
واعظ مهدوی درپاسخ به این سوال که گفته می شود برخی از دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور بیش از نیاز خود نیرو جذب کردند، افزود: تعداد دقیق جذب این نیروها را درقالب استاد و یا کارمند را نمی دانم اما پرداختی های این افراد درحیطه واختیار دانشگاه ها ومراکز دانشگاهی که خود اقدام به جذب آنها کردند، می باشد و سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مسوولیتی درقبال پرداختی ها به این افراد ندارد.
معاون امور علمی و فرهنگی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای شرکت در چهل و هشتمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه های دولتی سراسر کشور در آمل به این شهرستان سفر کرد.
این همایش دو روزه عصرپنجشنبه با حضور معاون آموزشی وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری وحدود ۲۰۰ نفر از معاونان دانشگاه های دولتی و برخی دانشگاه های غیرانتفاعی کشور در تالار همایش های دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل برگزار شد

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل