موافقت با انتقال ۷۰۰ معلم از سایر استانها به تهران

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری فارس،  اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پروش شهر تهران از موافقت با انتقال ۷۰۰ معلم از سایر استان‌ها به تهران خبر داد.
اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در حاشیه چهارمین جشنواره کشوری نوجوان سالم و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در هفته گذشته با انتقال ۷۰۰ نفر از معلمان سایر استان‌ها که تقاضای انتقال به تهران داشتند موافقت شد و مهر ماه امسال با کمبود نیروی انسانی مواجه نیستیم.
وی در خصوص ثبت نام اتباع خارجی غیر مجاز در مدارس پایتخت، خاطر نشان کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده اتباع خارجی که فاقد اسناد هویتی هستند به دو اردوگاه مراجعه و برای آنها معرفی نامه صادر شد تا بر اساس آن در مدارس ثبت نام شود؛ امسال اتباع خارجی برای حضور در مدارس هیچ مشکلی نخواهند داشت.
چهاربند در پاسخ به این پرسش که با حضور اتباع خارج غیرمجاز تراکم دانش‌آموزی افزایش پیدا می‌کند، اظهار داشت: برای ثبت‌نام اتباع بررسی های لازم را انجام داده ایم و ۳۳ هزار دانش آموز اتباع در مناطق ۲، ۴،‌۵،‌۱۶، ۱۷ و ۱۸ تهران پراکنده هستند و از طرفی ۲۰ هزار کلاس درس در دوره ابتدایی داریم که تأثیری روی این تراکم نخواهد داشت.
وی افزود: اگر موردی در خصوص افزایش تراکم وجود داشته باشد نوبت دوم آن مدرسه را دایر می‌کنیم و در این خصوص هم مشکلی وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پروش شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مدارس سه شیفته در پایتخت داریم، گفت: پرونده مدارس سه شیفته بسته شده است و در شهر تهران و مناطق تابعه با این پدیده مواجه نیستیم ضمن اینکه بر اساس ساماندهی مدارس دو نوبته تهران که حدود ۱۲ تا ۱۶ مدرسه است افزایش پیدا نمی‌کند.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل