مشکل اشتغال لرستان با ایجاد تعاونی ها رفع خواهد شد

علی آشتاب روز پنجشنبه در جلسه کار گروه اشتغال شهرستان بروجرد که در فرمانداری این شهر برگزار شد افزود: واحدهای تولیدی و بنگاههای اقتصادی لرستان با مسائل و مشکلات متعددی روبرو هستند.
به گفته وی سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی در استان لرستان به سختی فراهم می شود و این موضوع نیز به وضعیت وصول مطالبات بانکها برمی گردد.
وی بااشاره به اینکه مطالبات بانکهای لرستان از افراد حقیقی و حقوقی حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال می باشد افزود: در کنار کارگروه اشتغال باید کمیته وصول مطالبات بانکها در سطح شهرستان بروجرد تشکیل شود زیرا وصول مطالبات بانکها به بازگشت سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی کمک خواهد کرد.
آشتاب افزود: یکی دیگر از مسائلی که باعث ایجاد اشتغال در استان و شهرستان بروجرد می شود تشکیل کمیته نظارت بر ایجاد اشتغال می باشد.
فرماندار بروجرد نیز دراین جلسه گفت: از جمله مشکلات موجود بر سر راه سرمایه گذاری در شهرستان بروجرد بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی است.
مسلم پور قاسمیان افزود: شهرستان بروجرد دارای ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال است و ادارات مختلف باید تلاش کنند تا سهم اشتغال تعیین شده خود را در سال جاری به طور کامل محقق کنند.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلاتی که بر سر راه اشتغال در شهرستان بروجرد وجود دارد عدم ابلاغ به موقع اعتبارات به بانکها می باشد که باعث بروز مشکلاتی برای محقق شدن سهم اشتغال در مدت مورد نظر شود.
وی اضافه کرد: مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی برای دریافت تسهیلات خود اشتغالی خود از بانکها با مشکلات ضمانت بانکی روبرو هستند که باید برای این موضوع نیز تدابیری اندیشیده شود.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد نیز دراین جلسه گفت: سهم اشتغال شهرستان بروجرد درسال جاری دوهزارو ۸۳۷ نفر می باشد که تاکنون ۴۸۱ نفر آن در سامانه رد ثبت شده است.
کامران فرشید افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بروجرد برای محقق کردن سهم اشتغال خود اقدام به تشکیل چهار تعاونی کرده که در این راستا ۳۲ نفر اشتغالزایی شده است.
به گفته وی برخی ادارات شهرستان بروجرد سهم اشتغال خود را در سامانه رصد ثبت نکرده اند و این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 

 

منبع:ایرنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل