مشاغل خرد و متوسط در گلستان ایجاد شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به محرومیت گلستان، گفت: مشاغل خرد و متوسط در گلستان ایجاد شود.
علی ربیعی، عصر دوشنبه، در آیین افتتاح مرکز توانبخشی و آموزشی معلولین جسمی و حرکتی علی‌آباد کتول، گفت: مساله اشتغال در کشور یک مشکل بزرگ است و این مشکل در گلستان که دارای محرومیت بوده، جدی تر است.
وی با بیان این که کارشناسان وزارت خانه، شهرهای مختلف کشور را تحلیل می کنند، گفت: دولت پیش بینی تورم یک سال گذشته را داشت و اکنون برنامه ریزی برای خروج از رکود است.
ربیعی گفت: دولت به دنبال تثبیت اشتغال است.
وی افزود: شعبه تامین اجتماعی شهر فاضل آباد هم امسال احداث می گردد و دارای ساختمان مجهز می شود.
وزیر تعاون تاکیدکرد: قطعا در آینده نزدیک اوضاع رفاه و تامین اجتماعی بهتر می شود.
نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس هم در این مراسم گفت: بیکاری استان گلستان با رکود صنعتی و کشاورزی وخیم است و باید فکری به حالش کرد.
وی با بیان اینکه در شهرک صنعتی علی آباد از ۷۰ واحد تنها ۱۰ واحد فعال هستند و بقیه به علت نبود نقدینگی و عدم حمایت تعطیل شدند، گفت: بسیاری از کارگران از اوضاع حقوق و دستمزد در تنگنا هستند.
نوروزی گفت: از ۲۸ کارخانه پنبه پاک کنی استان تنها ۳ کارخانه فعال هستند که یکی از آنها، خاور دشت در علی آباد در آستانه تعطیلی است.
احمد تجری فرماندار علی آبادکتول هم گفت: دولت در بخش سبد کالا ازخانواده ها بیشتر حمایت کند.
وی افزود: ۳ هزار و ۶۰۰ معلول در شهرستان داریم که بیشترین تعداد معلولان استان را داریم و امکانات و خدمات ما هم بسیار محدود است.
تجری گفت: کارگاه های فنی حرفه ای شهرستان نیاز به وام و تسهیلات برای خرید کالا و امکانات دارند و لازم است دولت هم تولید آنها را خریداری کند.

 

منبع:مهر

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل