مشاغل خانگی و خرد بهترین راه توسعه کسب و کار

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ با توجه به نرخ جمعیت غیرفعال و آمار قابل توجه زنان، بهترین راه رونق اشتغال، توسعه کسب و کارهای خانگی و مشاغل خرد است.

کوروش پرند امروز – دوشنبه – در مراسم معرفی ایده‌های برتر کارآفرینی زنان که در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر حضور و مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان یک شاخص مهم در توسعه اقتصاد کشورها به شمار می‌رود به نحوی که زنان نقش فعالی در اقتصاد کره جنوبی دارند ولی ما از ظرفیت و پتانسیل بانوان خود در کشور به نحو شایسته استفاده نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: طی رایزنی‌هایی که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشتیم قرار بر این شد که هفت مرکز نوآوری در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد شود که خوشبختانه در این راستا مدل آموزش، تولید، بازاریابی و فروش را در دستور کار قرار داده‌ایم و ضمن حمایت از طرح‌های ارائه شده تسهیلات لازم برای اجرای این طرح‌ها را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به موفقیت ۸۵ درصدی مدل آموزش، تولید، بازاریابی و فروش گفت: این طرح یکی از طرح‌های موفقی بوده که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای توسعه اشتغال پایدار دنبال کرده است و برای اینکه یک ایده را به محصول تبدیل و تجاری‌سازی کنیم قبلا شبکه نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی را تشکیل دادیم که با همراهی بانک توسعه تعاون، بانک رفاه کارگران و صندوق کارآفرینی امید حمایت لازم از ایده‌ها صورت گرفته است.

پرند گفت: ‌در حال حاضر در مراحل اولیه کار هستیم و بنا داریم در هر استان یک جشنواره در این زمینه برگزار کنیم به نحوی که ۳۱ استان طرح‌های خود را ارائه کنند و سپس به سمت یک جشنواره ملی برویم.

وی متذکر شد: در حال حاضر عده بسیاری از افراد برای اجرایی کردن ایده‌های خود مراجعه می‌کنند و درصدد تبدیل ایده به محصول و تجاری‌سازی آن هستند که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مقدمات لازم را در این زمینه فراهم کرده و با مساعدت شبکه مالی زیرمجموعه وزارت کار از جمله بانک رفاه و صندوق کارآفرینی امید حمایت لازم از طرح‌ها را در دستور کار قرار داده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان با اشاره به تعداد قابل توجه زنان و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالای آنها، گفت: بهترین راه رونق اشتغال، توسعه کسب و کارهای خانگی و مشاغل خرد است.

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل