مرخصی زایمان در وزارت بهداشت و آموزش وپرورش

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از گزارش خبرنگار ایرنا، رییس مرکز سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرخصی ۹ ماه زایمان برای زنان و دو هفته ای برای پدران پس از تولد فرزند، در وزارتخانه های بهداشت و آموزش وپرورش اجرا شده است.
محمد اسماعیل مطلق روز شنبه در نشست خبری در وزارت بهداشت افزود: قانون ۹ ماه مرخصی زایمان و دو هفته مرخصی برای پدران پس از تولد نوزاد در وزارت بهداشت و آموزش و پرورش ابلاغ و اجرایی شده و امیدواریم بقیه دستگاه های دولتی و غیردولتی نیز هرچه زودتر این قانون مصوب مجلس را اجرا کنند.
وی ادامه داد: سال گذشته(۱۳۹۳) یک میلیون و ۷۳۰ هزار مورد بارداری در کشور رخ داد که از این تعداد یک میلیون و ۵۳۰ هزار تولد صورت گرفت و بقیه به سقط جنین منجر شد و بر اساس این آمار، سال گذشته میزان موالید کشور ۶۵ هزار نفر نسبت به سال ۹۲ بیشتر شد.
مطلق اضافه کرد: اجرای برنامه های بهداشتی و مراقبت از مادران و نوزادان در کشور باعث شد که میزان مرگ و میر نوزادان در کشور به ۱۰ در هزار تولد زنده کاهش یابد و میزان مرگ مادران نیز به ۱۹ درصد هزار تولد زنده کاهش یافته است.
رییس مرکز سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت گفت: زنان بارداری که در سن زیر ۱۸ سال یا بالای ۳۵ سال هستند، سالانه هشت بار در مراکز بهداشتی درمانی تحت معاینه قرار می گیرند و بقیه زنان باردار نیز سالی شش بار از مراقبتهای دوران بارداری بهره مند می شوند.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل