لزوم آشنایی جوانان با دنیای واقعی کسب و کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با تاکید بر لزوم به روزرسانی استانداردهای آموزشی شغل، ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی را گام موثری در ایجاد اشتغال پایدار دانست.

حمید رضا خانپور اظهار کرد: یکی از اولویتهای کاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، توسعه آموزشهای محصول محور با تکیه بر نوآوری، تولید و خلق محصول، مشارکت در شناسایی نیازهای بازار کار و همکاری در طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی منجر به اشتغال پایدار است.

به اعتقاد وی، کسب آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای و تجربه‌های مستمر و مستقیم حین کار موجب ماندگاری مهارتها و آشنایی بیشتر با دنیای واقعی کسب و کار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، خانپور با تأکید بر ضرورت به روزرسانی استانداردهای آموزشی شغل بر مبنای دانش، مهارت و نگرش بازار، تصریح کرد: در صورتی که شایستگی‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار ارتقا یابد گامی موثر در افزایش سطح مهارت، کاربلدی جوانان جویای کار و ایجاد اشتغال پایدار خواهد بود.

خانپور در عین حال یکی از اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را آشنایی کارجویان با نیازهای بازار کار عنوان و اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اساسی ما آشنایی جوانان با دنیای واقعی کسب و کار است و در این راستا، ارائه آموزشهای مهارتی در مراکز ثابت دولتی و موسسات کارآموزی آزاد را برای اقشار آسیب پذیر، زنان سرپرست خانوار، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی برخوردار نبودن از فنون و مهارت را در گسترش مهاجرت و گرایش روستاییان به شهرها موثر خواند و افزود: در صورت شناسایی ظرفیتها و پتانسیل‌های جوامع روستایی و ارائه آموزشهای مهارتی به آنها، ضمن توانمندسازی و فراهم کردن فرصتهای شغلی، از مهاجرت روستانشینان به شهرها جلوگیری خواهد شد.

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل