فراخوان جذب اعضای هیات علمی

به گزارش خبر گزاری خبر آنلاین رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، محمدرضا رضوان طلب، گفت:همزمان با رونمایی از سامانه جدید، فراخوان جذب اعضای هیات علمی  از ششم شهریورماه آغاز می شود و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از ۶ تا ۱۴ شهریورماه می‌توانند نیازمندی خود را برای جذب اعضای هیات علمی در رشته های مختلف در این سامانه ثبت کنند.
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ رضوان‌طلب گفت: متقاضیان جذب اعضای هیات علمی می توانند از تاریخ ۲۱شهریورماه الی ۴ مهرماه وارد سامانه جذب اعضای هیات علمی شده و مشخصات و اولویت های مورد نظر خودرا درج نمایند.
وی تاکید کرد: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به مدت سه ماه فرصت دارند تا پرونده متقاضیان را بررسی و نتیجه را به مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم و متقاضی اعلام کنند و این مرکز نیز در صورت تکمیل بودن پرونده ارسال شده ، به طور میانگین در ۲۸ روز نظر خودرا اعلام می کند.
رضوان طلب با اشاره به رونمایی از سامانه جدید مرکز جذب اعضای هیات علمی در تاریخ ۶شهریورماه در سالن تشریفات آستان قدس رضوی گفت: این سامانه هوشمند است و تمام اقدامات صورت گرفته در خصوص پرونده متقاضی را به اطلاع وی می رساند.
وی در تشریح فرآیند بررسی متقاضیان جذب اعضای هیات علمی گفت: چندین برابر ظرفیت مورد تقاضا در هریک از رشته های تحصیلی به گروههای آموزشی دانشگاهها معرفی می شود و پس از مصاحبه علمی با این افراد و انجام استعلام های مورد نیاز پرونده در اختیار هیات اجرایی جذب دانشگاهها و مراکز آموزش عالی قرار می گیرد و در نهایت این پرونده ها به مرکز جذب اعضای هیات علمی ارسال می شود تا در خصوص رعایت فرآیندهای قانونی بررسی شکلی شوند .
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار داشت : در صورت اعتراض متقاضیانی که در اولویت جذب به عنوان اعضای هیات علمی قرار نگرفته اند ، پرونده در هیات اجرایی دانشگاه محل تقاضا و با حضور نمایندگان مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم بررسی و نتیجه به متقاضی اعلام می شود ، همچنین امکان طرح اعتراض در هیات مرکزی جذب و هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز وجود دارد.
وی در تشریح عملکرد مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت : به طور میانگین روزانه ۳۰۰ نامه مربوط به این مرکز در دبیرخانه مرکزی وزارت علوم ثبت می شود و میانگین روزانه پرونده‌های وارده از دانشگاه ها ۳۷ و پرونده های تکمیل شده در این مرکز و ارجاع شده به دانشگاه‌ها نیز ۲۵ پرونده است.
دکتر رضوان طلب با اشاره به اینکه در دوره گذشته نظرات این مرکز از طریق پست عادی و در فاصله زمانی ۲۵ روزه به متقاضی اعلام می شد گفت : هم اکنون نامه‌ها از طریق اتوماسیون اداری و کاملا برخط ارسال می شود.
وی افزود :در فاصله ۳۹ ماهه شهریورماه ۱۳۸۹ تا دیماه ۱۳۹۲، تعداد ۱۰۳۳۰ پرونده در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت که این تعداد در فاصله ۱۹ ماهه دیماه ۱۳۹۲ تا تیرماه ۹۴ به ۱۲۹۵۵پرونده افزایش یافت در صورتی که تعداد نیروی انسانی به نصف و اعتبار مالی نیز به یک دهم دوره مذکور کاهش یافته است.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم اظهار داشت : در دوره گذشته فاصله توقف پرونده در این مرکز به طور میانگین ۱۸۹ روز بوده است که هم اکنون این توقف بین ۲۵ تا ۳۰ روز است.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل