عوامل موثر در رضایت شغلی

رضایت شغلی

چه عواملی باعث رضایت شغلی می‌شوند؟

وب‌سایت معتبر Harvard Business Review در مقاله‌ اخیر خود راجع به رضایت شغلی و نقش سن افراد در این مسئله پرداخته است. در شروع سال جدید بد نیست دوباره به شغل خود و میزان رضایت‌مندی مان به آن فکر کنیم. این مطلب را ترجمه‌ شده و در اختیار شما قرار داده شده است تا شما هم نظر و تجربه خود را درباره رضایت شغلی با ما درمیان بگذارید و در قسمت نظرات همین مطلب در مورد آن بنویسید.

ما در بزرگ‌سالی اکثر زمان خود را مشغول کار کردن هستیم. طبق نتایج پژوهش Gallup در سال ۲۰۱۵، کارمندان تمام وقت آمریکایی به طور متوسط ۴۷ ساعت در هفته کار می‌کنند. این در حالی است که در کشور ما کارمندان تمام‌وقت هفته‌ای ۴۴ ساعت کار می‌کنند که احتمالا با اضافه ‌کار متوسط زمانی که ایرانی‌ها سر کار هستند رقمی نزدیک به آمریکایی‌ها است. علاوه بر این، بسیاری از انسان‌ها در دوران مدرن کار می‌کنند تا در کنار تامین مخارج خود به رشد و دستاوردهای شخصی نیز برسند.

با رشد روزافزون افرادی که از شغل خود توقع دارند علاوه بر تامین مخارج آن‌ها، نیازهای انسانی‌شان را مانند آموزش، در جمع بودن و رسیدن به اهداف شخصی نیز تامین کند، مسئله رضایت شغلی موضوعی قابل بحث و پراهمیت می‌شود. هراه با سایت استخدامی باروت باشید تا در این مطلب در مورد این موضوع صحبت کنیم که چه چیزهایی باعث می‌شوند تا انسان‌ها در محل کار خود افراد شادی باشند. درآمد زیاد؟ رئیس خوب؟ مسیر شغلی واضح؟ فرصت‌های آموزش؟ کار کردن در سازمانی که اهداف مشخصی دارد؟ این‌ پرسش‌ها برخی از نکاتی است که مدیران منابع انسانی و مدیران دیگر به آن فکر می‌کنند و همچنین پرسش‌هایی است که انسان‌ها از خود هنگام انتخاب بین شغل‌های مختلف می‌پرسند: آیا باید در کمپانی الف با درآمد بیش‌تر و رفت‌وآمد سخت‌تر کار کنم یا کمپانی ب با جایگاه شغلی بهتر و درآمد کم‌تر؟

با این حال، وقتی از افراد خیلی صریح این پرسش را می‌پرسید یا از آن‌ها می‌خواهید اولویت‌های خود را فهرست کنند، معمولا تصویر روشنی از آن‌چه انسان‌ها برای‌شان در سر کار ارزش دارد به دست نمی‌آید. انسان‌ها معمولا درک ضعیفی از آن‌چه آن‌ها را خوشحال می‌کند و نحوه به کار بردن آن‌ها در محل کار دارند.

رضایت شغلی

برای این‌که بفهمیم چه نکانی برای کارمندان مهم است، داده‌های برآمده از اپلیکیشن خود با نام Happify را بررسی و ارزیابی کردیم. کاربران در این سیستم درگیر فعالیت‌های رفتاری مختلفی مانند تمرین قدردانی و سپاس‌گزاری می‌شدند که از آن‌ها خواسته می‌شد در مورد موضوعاتی که برای‌شان مهم است و ارزش‌های زندگی خود بنویسند. چنین تمرین‌هایی به صورت تجربی به افراد کمک می‌کرد تا با تشخیص موضوعات مهم در زندگی‌شان و مسائلی که برای آن‌ها اهمیت دارد تندرستی و سلامت بیش‌تری داشته باشند. تیم علمی ما این داده‌های بدون اسم را برای فهمیدن معیارهای مبهم رضایت و شادی در کار و از کار تحلیل و بررسی کرد.

در گام اول، ما ۲۰۰ موضوع مختلف را از تمام متن‌هایی که کاربران اپلیکیشن Happify نوشته بودند استخراج کردیم. در این بررسی از کاربران این اپلیکیشن پرسیده شده بود: «سه اتفاق خوب و شادی‌بخشی را که طی امروز یا روز گذشته برای‌تان روی داده بنویسید». براساس نوع پرسشی که مطرح شده بود، انتظار داشتیم چیزهایی که برای مردم در طول زندگی روزمره ارزشمند و مهم است نمایان شود. از این ۲۰۰ موضوعی که استخراج شده بود ما ۱۴ موضوع را که بیش از همه استفاده شده بود و به مسئله کار و محیط آن ارتباط داشت شناسایی کردیم. مهم‌ترین تم‌هایی که در دل این موضوعات وجود داشتند عبارت بودند از: رضایت کلی از شغل، رفت‌وآمد به محل کار، زمان استراحت بین کار، تعامل مثبت و خوب با همکاران، مرخصی، دست‌یابی به بالاترین کیفیت کاری، مزایا و پاداش و مصاحبه و رسیدن به یک شغل جدید.

ما متوجه شدیم رضایت عمومی از شغل تابع یک منحنی Uشکل است که در در دوران جوانی در بیش‌ترین حد است، در دهه چهل و پنجاه زندگی افت می‌کند و در دوران نزدیک به بازنشستگی دوباره اوج می‌گیرد. این منحنی Uشکل قابل انتظار بود و پژوهش‌های قبلی نیز آن را تایید می‌کنند. وقتی ما روی گروه‌های سنی مختلف تمرکز کردیم متوجه شدیم که در مراحل مختلف شغلی یک فرد موضوعات مختلفی برای او اهمیت پیدا می‌کند.

رضایت شغلی

این آنالیز دقیق نشان داد که حدود سنین ۲۵ تا ۳۴ سالگی افراد اهمیت و رضایت زیادی برای موضوعاتی نظیر داشتن یک شغل جدید، ارتباطات مثبت کاری و مسائل بیرونی مربوط به کار مثل رفت‌وآمد راحت، زمان‌های استراحت و مرخصی‌ها قائل‌اند. در مورد سنین بین ۳۵ تا ۴۴ سال ما متوجه کاهش رضایت و اهمیت در حوزه‌های متعددی شدیم به‌ویژه در تعادل میان زندگی و کار، مرخصی‌ها و درآمد. به نظر می‌رسد در این دوره سنی افراد بار سنگینی از مسئولیت‌ها و هزینه‌های زندگی را به دوش می‌کشند و به همین دلیل خیلی احساس رضایت نمی‌کنند. الگوی دیگری در اواخر دهه ۵۰ زندگی به وجود می‌آید و در آن فرد بیش‌ترین رضایت را از موضوعاتی دارد که به مزایا و مسائل مالی مرتبط است. ما به این نتیجه رسیدیم که در این سن افراد بیش‌تر به مسائل مالی برای دوران بازنشستگی خود اهمیت می‌دهند و کم‌تر به فکر فرصت‌های جدید، عمل‌کرد کاری یا مرخصی‌ها هستند.

اگر بخواهیم نگاهی کلی به این موضوع داشته باشیم باید بگوییم به نظر می‌رسد افراد در دوران آغازین کار خود بیش‌تر از شغل‌هایی رضایت دارند که در ادامه راه برای آن‌ها مزایای زیادی به همراه دارد. در این حالت شغل فعلی ایده‌آل نیست چرا که فرد تلاش می‌کند تا با کار زیاد زمان کافی برای فعالیت‌های بیرون از خانه را فراهم کند. در دوران میان‌سالی همه چیز به طور کلی سخت‌تر می‌شود؛ تعادل میان کار و زندگی سخت‌تر می‌شود و فرد برای تامین هزینه‌های زندگی باید سخت کار کند. اما با بالا رفتن سن، فرد بیش‌تر از شغل فعلی خود رضایت پیدا می‌کند و منابع بیش‌تری برای رسیدن به آرمان‌های شخصی خود در اختیار دارد.

به طور کلی باید عنوان کرد که رضایت از کار تحت تاثیر عواملی نظیر مزایا، دریافتی، ارتباطات و مدت زمان رفت‌وآمد است. اما همه این عوامل را صرف نظر از شرایطی که فرد در آن قرار دارد می‌توان به دو موضوع تفکیک کرد: ۱) داشتن یک زندگی بیرون از فضای کار، و ۲) داشتن پول کافی برای زندگی بیرون از فضای کار. اگر شما شغلی دارید که هر دوی این اهداف را محقق می‌کند از آن‌چه فکر می‌کنید انسان شادتری هستید.

شما هم نظر و تجربه خود را درباره رضایت شغل در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل