ضرورت تخصیص بودجه اشتغالزایی به مددجویان

طبق آخرین اطلاعات ارایه شده از سازمان بهزیستی کشور۱۸۰ هزار سرپرست خانواده تحت پوشش این سازمان هستند و یک میلیون و ۱۷۹ هزار معلول در کشور وجود دارند .
غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره دستور جلسه این کمیسیون گفت:جلسه امروز کمیسیون با حضور مدیران سازمان بهزیستی کشور برگزار شد .در این نشست مشکلات این مجموعه و عملکرد آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.یکی از موضوعات مهمی که درباره آن صحبت شد تعیین متولی آسیب های اجتماعی بود.
وی افزود:واقعا این موضوع جای سوال دارد که چه کسی متولی آسیب های اجتماعی است و چرا در این بخش پراکندگی مدیریت زیاد است.اگر موضوع آسیب های اجتماعی فقط یک متولی داشت کارها به خوبی انجام می شد.بدین جهت ضروری است که برای اصلاح این بخش تدبیری اندیشیده شود.
وی تصریح کرد:قرار شده است که اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم راهکاری را اتخاذ کنند که بر اساس آن مدیریت آسیب های اجتماعی مشخص شود.اگر چنین امری محقق شود می توان آثار مثبت آن را در کاهش آسیب های مربوط به طلاق ،اعتیاد و بزه در کشور دید.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد:رئیس سازمان بهزیستی درباره برنامه ها و اقدام های پیشگیرانه این مجموعه صحبت کرد و گفت ناهنجاری های اجتماعی را می توان با تقویت سازمان های مردم نهاد پیگیری کرد.در حال حاضر ۱۸۰ هزارسرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی و در این میان یک میلیون و ۱۷۹ هزارنفر معلول وجود دارد.
وی گفت:طبق اعلام رئیس سازمان بهزیستی ۲۰۰ مرکز مشاوره خصوصی با سازمان بهزیستی همکاری دارند و بیش از ۲۲۰ مرکز درمانی اعتیاد این مجموعه فعالیت می کنند.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس سازمان بهزیستی به وضعیت کودکان و جوانان بی سرپرست و بد سرپرست اشاره کرد و افزود:در حال حاضر ۸۲ خانه به صورت دولتی و ۵۱۲ خانه به صورت خصوصی به کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست اختصاص یافته است.
وی گفت:سال های ۹۳ و۹۴ مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی برای کمک به اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش اختصاص داده شده است که سال گذشته کمتراز نیمی از عدد یاد شده از سوی دولت پرداخته شده است.لذا امیدوار هستیم با همکاری دولت این مبلغ با سرعت بیشتری پرداخت شود.
امروز اعضای کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی برای اینکه از مشکلات زیر مجموعه های سازمان بهزیستی مطلع شوند به شیرخوارگاه آمنه رفتند.

 

منبع:ای-استخدام

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل