شرایط استخدام جانبازان متقاضی شغل

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، یکی از کاربران این خبرگزاری که از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است از شرایط استخدام جانبازان و محدودیت ها و اولویت هایش پرسیده و از خبرگزاری خواستار پیگیری شده بود.
در همین رابطه حجت الله امانی، مدیر کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید به خبرآنلاین گفت: چنانچه مجوزی بابت استخدام از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای دستگاه ها داده شود، بنیاد شهید ۲۵ درصد سهمیه دارد و می تواند جانبازانی که فاقد شغل و متقاضی هستند را به استناد ماده ۲۱ قانون جامع به آن سازمان معرفی کند.
او ادامه داد: افراد واجد شرایط با اولویت های مختلف مثل فرزند شهید، جانباز و آزاده مشمول سهمیه ۲۵ درصد هستند به شرط آن که شرایط استخدامی مثل مدرک تحصیلی و شرایط مناسب سنی و … را داشته باشند.
این مقام مسئول در بنیاد شهید گفت: با توجه به محدودیت ظرفیتی که برای استخدام وجود دارد، ما اولویت بندی کرده ایم که افرادی که نوعی حقوق بگیر هستند در رده های بعدی قرار گیرند و از بیکارهای محض استفاده کنیم.
او همچنین گفت: وقتی که بیکارهای محض ما به استخدام درآمدند، به سراغ اولویت های بعدی رفته و از مشمولان و واجدین شرایط آن ها که درصد جانبازی بیشتر یعنی ۲۵ درصد و بالاتر دارند استخدام به عمل می آوریم.
امانی ادامه داد: ما تلاش داریم که زمینه اشتغال را برای بیکاران محض واجد شرایط فراهم کنیم و اگر تمامی آن ها مشغول شدند، اولویت های بعدی همسر شهید، همسر جانباز ۲۵ درصد و بالاتر، همسر آزاده یک سال اسارت و بالاتر و در درجه های بعدی خواهر و برادر شهید خواهند بود.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل