ربیعی بر ضرورت تعریف بیمه ارزان قیمت برای مشاغل خانگی تاکید کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت تعریف بیمه ارزان قیمت برای مشاغل خانگی تاکید کرد و گفت: نظارت و نقش دستگاهها در خصوص مشاغل خانگی باید مشخص شده و موادی که مرتبط با وظایف وزارت تعاون، کار و اجتماعی است، تبیین و فرایندها تعیین شود.
علی ربیعی در نخستین نشست ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در سال ۹۴ در جریان دیدگاه های اعضای ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی قرار گرفت.
وی با تاکید بر اهمیت سامانه مشاغل خانگی و تشکیل کمیته آسیب شناسی رشته های مشاغل خانگی و نقش صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی، افزود: برای آنکه مشاغل خانگی بتوانند از بیمه ارزان قیمت استفاده کنند، ضرورت دارد تا تعریفی از این نوع بیمه ارایه شود.
سپس در این نشست مهناز امامدادی رییس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: آیین نامه شیوه های نوین تامین مالی برای حمایت از طرح های مشاغل خانگی مورد تصویب قرار گرفت. همچنین مقرر شد نشست مشاغل خانگی حداقل سالی یکبار با حضور وزیران مربوطه تشکیل شود.
وی افزود: بررسی رشته های پیشنهادی مشاغل خانگی یکی دیگر از دستور کار نشست ستاد حمایت از مشاغل خانگی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
امامدادی تصریح کرد: علاوه بر این ارایه گزارشی از وضعیت رشته های مشاغل خانگی و وضعیت ارایه تسهیلات در سال ۹۳ از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد.

 

منبع:ای-استخدام

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل