دلیل دریافت مبلغ ۴۸هزار تومان برای آزمون استخدام آموزش و پرورش

سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که در بخشنامه آموزش و پرورش ذکر شده که متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید مبلغ ۴۸هزار تومان بابت هزینه پرداخت کنند، معیارهای تعیین این هزینه چیست، اظهار داشت: سازمان سنجش جداول هزینه‌ای دارد که متناسب با تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی هزینه‌ها را تعیین می‌کند.
وی افزود: هر اندازه تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی افزایش یابد، هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس برآوردی که از تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش داشتیم و با جای‌گذاری این برآورد در جدول هزینه‌های سازمان سنجش و در نظر گرفتن هزینه‌های مصاحبه و گزینش قبول‌شدگان مبلغ ۴۸هزار تومان را پیشنهاد کردیم.

بطحایی ادامه داد: بخش عمده‌ای از این هزینه برای اجرای آزمون توسط سازمان سنجش در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد و بخش بسیار کمتری برای مصاحبه و گزینش پذیرفته‌شدگان در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش نیز در پاسخ به این پرسش که برآورد آموزش و پرورش از تعداد متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی چه تعداد است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که حدود ۱۰۰هزار نفر در آزمون استخدامی شرکت کنند اما این صرفاً در حد پیش‌بینی است و آمار دقیق باید بعد از ثبت‌نام توسط سازمان سنجش اعلام شود.

 

منبع:ای-استخدام

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل