جهاد دانشگاهی نخستین گام کارآفرینی در کشور را برداشت

مرتضی تیموری ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت ۱۶ مرداد سالروز تاسیس این نهاد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در سال ۷۶، معاونت اشتغال را تشکیل داد یعنی زمانی که هیچ وزارتخانه‌ای معاونت اشتغال نداشت.
وی بیان کرد: بحث فرهنگ‌سازی و توانمند‌سازی در حوزه اشتغال، جهاد دانشگاهی بسیار خوب عمل کرد به نحوی که برای نخستین‌ بار اولین سری مجموعه کتاب گام به گام برای کارآفرینان توسط جهاد دانشگاهی به چاپ رسید.
رئیس واحد جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد: یکی از سرفصل‌‌های مهمی که در دورهای کارآفرینی تدریس می‌شود تامین مالی برای پروژه‌ها است چرا که روش‌های جذب منابع مالی برای کار پروژه‌ها امروز خود یک نوع علم است.
وی تصریح کرد: بیش از ۴هزار نفر در دوره‌های کارآفرینی و مهارت کسب و کار واحد دانشگاهی صنعتی اصفهان شرکت کرده‌اند که اغلب آنها امروز به کارآفرینان برتر و موفق کشوری تبدیل شده‌اند.
تیموری از راه‌اندازی بخشی تحت عنوان تکمیل تحصیلات در جهاد دانشگاهی برای رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر در جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: این دوره با ارائه بسته‌های ترکیبی از مهارت‌های لازم برای رشته‌های مذکور به منظور توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برگزار می‌شود.
وی همچنین از تغییر نام سازمان همیاری اشتغال فارغ‌التحصیلان به نام سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان خبر داد و عنوان کرد: مدل تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار این سازمان است.
رئیس واحد جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد:‌ جهاد دانشگاهی امروز آمادگی کامل دارد که دانش و تکنولوژی فناوری‌هایی که مالکیت معنوی آن در اختیار جهاد دانشگاهی است را به سرمایه‌گذاران روی این پروژه‌ها واگذار کند.

 

 

منبع:فارس

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل