جایگاه قانونی اشتغال معلولان در ادارات دولتی تثبیت شود

مدیرعامل انجمن حمایت از معلولان آسیب نخاعی اصفهان گفت: شنیده‌ها حاکی از این است که سهم سه درصدی اشتغال معلولان در ادارات دولتی در برنامه جدید دولت حذف شده اما جایگاه اشتغال معلولان در ادارات دولتی باید در قانون تثبیت شود.
علیرضا نصراصفهانی امروز با اشاره به یکی از مهم‌ترین نیاز‌های معلولان در سطح جامعه اظهار کرد: اشتغال یکی از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین نیاز‌های معلولان در سطح جامعه است اما طی سال‌های گذشته به این مهم بی‌توجهی شده است.
وی با بیان اینکه در گذشته بر اساس قانون باید سه درصد از اشتغال ادارات دولتی به معلولان اختصاص داده می‌شد، اضافه کرد: اما در حال حاضر آنچه در روزنامه‌ها و اخبار شنیده‌ایم مبنی بر این است که در برنامه جدید دولت برای حمایت از معلولان سهم سه درصدی اشتغال معلولان در ادارات دولتی نیز حذف شده است.
مدیرعامل انجمن حمایت از معلولان آسیب نخاعی استان اصفهان با تاکید بر اینکه اما در کنار این موضوع نیز اقدامات خوبی برای حمایت از معلولان از سوی دولت برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: دولت در برنامه جدید خود برای حمایت از معلولان در راستای بیمه، حقوق، ایاب و ذهاب و موارد دیگر برای حمایت از معلولان برنامه‌ریزی کرده است.
وی با اشاره به اینکه اما دولت باید برای اشتغال معلولان چاره‌اندیشی کند، ادامه داد: البته از راهکار‌های دولت در این زمینه اطلاعی نداریم اما بدون شک جایگاه اشتغال معلولان در ادارات دولتی باید در قانون تثبیت شود.
نصراصفهانی با بیان اینکه بحث اشتغال از سویی مشکلات اقتصادی و مالی معلولان و از سوی دیگر نیز خلأ‌های عاطفی و روحی این افراد را جبران می‌کند، تاکید کرد: اساسی‌ترین کاری که دولت برای حمایت از معلولان باید انجام بدهد، رسیدگی به اشتغال این قشر است.
وی با تاکید بر اینکه اگر مشکل اشتغال معلولان برطرف شود به معنای ماهی‌گیری یاد دادن به این افراد است، افزود: اما اگر اشتغال معلولان رفع نشود و دولت تنها در راستای ارائه حقوق، هزینه‌های ایاب و ذهاب و موارد دیگر تلاش کند به معنای ماهی دادن به دست معلولان است.
مدیرعامل انجمن حمایت از معلولان آسیب نخاعی استان اصفهان با اشاره به اینکه اگر مشکل اشتغال معلولان رفع شود به استقلال آنها کمک می‌کند و بسیاری از مشکلات این افراد در سطح جامعه برطرف می‌شود، گفت: همچنین به دنبال این موضوع حرمت معلولان در سطح جامعه حفظ می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر هر کاری که دولت برای حمایت از معلولان انجام بدهد اما به اشتغال آنها توجهی نکند، بازخورد چندانی در میان معلولان ندارد، اظهار کرد: البته حذف شدن سهم سه درصدی اشتغال معلولان در ادارات دولتی را تنها در روزنامه‌ها و آنچه گفته شده شنیده‌ایم اما هنوز نامه مکتوبی در این زمینه به ما اعلام نشده است.
نصراصفهانی ادامه داد: در حال حاضر چهارچرخ اشتغال در سطح کشور در هوا است و جوانان از موضوع بیکاری رنج می‌برند اما در کنار این موضوع معلولان نیز در سطح شهر‌ها دارای حق و حقوق هستند و سهم اشتغال آنها در ادارات دولتی باید تثبیت شده و افزایش یابد.

 

منبع:فارس

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل