ثروتمندترین افراد جهان که دانشگاه نرفته‌اند(بخش اول)

افراد بسیاری هر سال برای افزایش اطلاعات خود و یادگیری علوم به دانشگاه های مختلف می روند و زمان بسیاری را صرف درس خواندن می کنند. در این میان افرادی هم هستند که بدون تحصیلات چندان و با علاقه خود توانسته اند به موفقیت بسیاری دست یابند و تغییرات بسیاری را در جهان ایجاد کنند.

با این که تحصیل و به دست آوردن اطلاعات بسیار در یک زمینه می تواند یکی از بهترین راه های کسب درآمد باشد، اما تنها راه نیست. افراد بسیاری بوده اند که بدون تحصیلاتی خاص و با علاقه خود توانسته اند در زمینه مورد نظرشان به موفقیت دست یابند.
بسیاری ممکن است درس خواندن را تنها راه پیشرت بدانند، اما با توجه به وضعیت تعدادی از موفق ترین افراد جهان این موضوع همیشه صحیح نیست. نگاهی داریم به تعدادی از ثروتمندترین افراد جهان  که هیچ گاه مدرک دانشگاهی به دست نیاوردند.

۱- Gabe Newell
ثروت: ۱٫۲۶ میلیارد دلار
یکی از معروف ترین افراد فعال در بازار بازی های کامپیوتری فردی است که در دوران جوانی خود وارد دانشگاه هاروارد آمریکا شد ولی به علت اینکه نتوانست از این دانشگاه اطلاعات چندانی یاد گیرد در نهایت بدون اتمام دوره خود از آن خارج شد.
او پس از خروج از این دانشگاه برای مدت ۱۳ سال در شرکت مایکروسافت به کار مشغول شد و در نهایت در سال ۱۹۹۶ شرکت خود را با نام Valve افتتاح کرد.

۲- Jack Dorsey
ثروت: ۲٫۵ میلیارد دلار
یکی از شناخته شده ترین برنامه نویسان امروزی “Dorsey” یکی از پایه گزاران اصلی شرکت تویتر است. او پس از اتمام دوران دبیرستان خود توانست به راحتی وارد مشهورترین دانشگاه جهان یعنی “MIT” شود اما پس از اینکه ایده ساخت توییتر به ذهنش رسید تصمیم گرفت برای تکمیل پروژه اش دانشگاه را کنار بگذارد.

۳- Sean Parker
ثروت: ۲٫۷ میلیارد دلار
یکی از اولین مدیران فیس بوک و فردی که وب سایت اشتراک گذاری Napster را بنا کرد. او در دوران دبیرستان خود برای شرکت های بسیاری کار می کرد و در آن زمان درآمدی برابر با بیش از ۸۰ هزار دلار داشت.

۴- Steven Spielberg
ثروت: ۳٫۶ میلیارد دلار
یکی از معروف ترین فیلم سازان جهان که از زمان کودکی اش علاقه شدیدی به ساخت فیلم داشت. او پس از دوران دبیرستان خود تلاش کرد وارد دانشگاه های مختلفی شود اما به دلیل نمرات پایینش موفق نشد. در نهایت توانست در دانشگاه کالیفرنیا قبول شود اما مدت کوتاهی پس از ورود به این دانشگاه برای ادامه کارهای کارگردانی خود از آن خارج شد.

۵- Ralph Lauren
ثروت: ۷٫۱ میلیارد دلار
یکی از معروف ترین طراحان لباس در جهان در حال حاضر ثروتی برابر با ۷٫۱ میلیارد دلار دارد. او در دوران دبیرستان با فروش لباس های ساخت خود کسب درآمد می کرد و در تلاش بود تا طراحی های خود را به صورت انبوه تولید کند. پس از اتمام دبیستان وارد رشته بازرگانی شد اما به دلیل علاقه اش به صنعت طراحی لباس به سرعت دانشگاه را کنار گذاشت.

ادامه دارد…

منبع:مسیر ایرانی

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل