توسعه کشور با ایجاد کسب و کار خانگی فراهم می شود

آصف کریمی سه شنبه شب در همایش کارآفرینی در کسب و کار خانگی در فرهنگ سرای مهر کاشان اظهار داشت: عبور از این مسیر، شکل گیری توسعه های فردی، محلی و منطقه ای را بدنبال دارد.
وی با بیان اینکه موفقیت در کسب و کار، دقت در منابع و با تغییر و تحول به دست می آید، افزود: پله های ترقی و پیشرفت در کسب و کار از مقیاس های کوچک آغاز می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران، پی بردن به اهمیت و آشنایی با کسب و کار را به عنوان نخستین موضوع در کارآفرینی دانست و خاطرنشان کرد: آشنایی با کسب و کار از طریق خانگی، خانوادگی، مجازی و روستایی و از لحاظ ماهیتی صنعتی، خدماتی و کشاورزی است.
وی تصریح کرد: اغلب شرکت های موجود در دنیا، کار را از خانه شروع شده که برای ایجاد این شرکت ها نیز آشنایی با کسب و کار خانگی ضروری است.
وی، فرایند ایجاد کسب و کار خانگی را خودارزیابی و سنجش آمادگی کسب و کار در فعالیت اقتصادی در محل سکونت دانست.
معاون آموزشی و پژوهشی کانون کارآفرینان ایران، انواع کسب و کار را ماهیتی، تجاری، خدماتی و فناوری جدید نام برد و گفت: نخستین و موثرترین آنها کسب و کار خانگی است، بطوریکه در تایوان بیش از ۹۰ درصد خانه ها، محل کسب و کار است.
مدرس دانشگاه کارآفرینی تهران، فارغ التحصیلان دانشگاهی، زنان سرپرست خانوار و جوانان بدون شغل که بیشتر قشرهای آسیب پذیر هستند را از عوامل ساختار جمعیتی نیروی بیکار در کشور نام برد و افزود: کارآفرینی ایجاد کردن شغل نیست بلکه ایجاد شغل یکی از تبعات کارآفرینی است.
در این همایش علاوه بر نشست پرسش و پاسخ و معرفی دو بانوی کارآفرین نمونه کاشان، بر لزوم تاسیس مراکز کارآفرینی در این شهرستان تاکید شد.

 

 

منبع:ایرنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل