لزوم توجه ویژه به اشتغال زندانیان در برنامه ششم توسعه

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزار ی مهر،  اژدر اسدبیگی، مدیرکل زندان های استان کرمانشاه، فقر مالی را یکی از مهمترین عوامل ارتکاب به جرم زندانیان دانست و خواستار توجه به بحث اشتغال زندانیان در برنامه ششم توسعه برای جلوگیری از آسیب های بیشتر شد.
اسدبیگی ظهر سه شنبه در نشست بررسی فعالیت انجمن‌های حمایت از زندانیان کرمانشاه که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد از تحت پوشش قرار دادن یک هزار و ۷۲۰ خانواده زندانی توسط انجمن حمایت از زندانیان خبرداد.
وی با بیان اینکه کرمانشاه بیشترین عضو را در انجمن حمایت از زندانیان دارد، افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۵۰ خانواده تحت پوشش در کرمانشاه است. همچنین انجمن حمایت از زندانیان اسلام آباد غرب با تحت پوشش قرار دادن ۲۷۰ خانواده، انجمن پاوه با ۵۰ خانواده و انجمن قصرشیرین با ۳۰ خانواده یشترین آمار پوشش را بعد از کرمانشاه دارا هستند.
مدیرکل زندان های استان کرمانشاه با انتقاد از قطع مستمری خانواده های زندانی و واگذاری آن به کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: متاسفانه انجمن های حمایت از زندانیان نیز منابع کافی و پایداری ندارند که خانواده های زندانیان را حمایت کنند و در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرند.
وی ۸۰ درصد از موارد ارتکاب به جرایم افراد را ناشی از فقر و بی بضاعتی آنان دانست و گفت: اغلب این افراد از شرایط مالی خوبی بهره مند نبوده اند.
اشتغال زندانیان کرمانشاه پایین است
اسد بیگی، هم چنین به بحث اشتغال زندانیان پرداخت و با بیان اینکه اشتغال زندانیان در کرمانشاه بسیار پایین است، گفت: دلایل این آمار پایین احکام سنگین مانند ۵ سال به بالا و عدم توان خروج از زندان برای کار و یا نداشتن سند گرویی برای خروج از زندان و اشتغال به کار است.
وی، به شرایط نامناسب مالی خانواده های زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: این خانواده ها نیز با شرایط نامناسبی در این زمینه روبرو هستند و باید نسبت به این موضوع نیز توجه شود.
مدیرکل زندان های استان کرمانشاه، با یادآوری پایین بودن اشتغال زندانیان در استان کرمانشاه خواستار توجه ویژه به ایجاد اشتغال زندانیان در برنامه ششم توسعه شد.
وی، تعداد زندانیان بند نسوان استان کرمانشاه را بسیار کمتر از سایر استان ها دانست و گفت: با توجه به آمار پایین زندانیان زن در استان، همه آنها در بند نسوان مرکز متمرکز هستند.
اسد بیگی تعداد کودکان زنان زندانی کرمانشاه را نیز که به همراه مادر در زندان به سر می برند ۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تنها دو کودک بالای دو سال و ۶ کودک دیگر زیر دوسال هستند.
وی، به همکاری اداره کل زندانها برای سپردن کودکان زنان زندانی به مراکز نگهداری بهزیستی اشاره کرد و گفت: هیچ زندانی زن جرم غیرعمدی هم اکنون در زندان کرمانشاه نداریم و تنها یک نفر داریم که پرونده آن در دست اقدام و رسیدگی است.
مدیرکل زندان های استان کرمانشاه، از تخصیص اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای کمک به زندانیان غیرعمد توسط ستاد دیه استان خبرداد و گفت: هم چنین تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه در اختیار مجرمان غیرعمد نیازمند قرار می گیرد.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل