تصمیم شورای عالی کار درباره عدم تصویب حق مسکن کارگران

 

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی‌ کشور با تاکید بر ضرورت تصویب هرچه سریعتر افزایش حق مسکن کارگران، گفت: شورای عالی کار باید نسبت به تاخیر در تصویب افزایش حق مسکن کارگران تصمیم‌گیری کند.

فتح الله بیات درباره تصویب افزیش حق مسکن کارگران در هیات دولت، گفت: اگر چه تنها آیتم بسته مزدی کارگران حق مسکن است که نیازمند تصویب هیات دولت است اما شورای عالی کار باید به هنگام تعیین دستمزد سال ۹۴ این موضوع را قطعی می‌کرد تا امروز که در پایان برج چهار قرار داریم کارگران در انتظار تصویب حق مسکن ۲۰ هزار تومانی نمانند.

وی ادامه داد: درست است که دستمزد کارگران ۱۷ درصد افزایش یافته است ولی آیا این میزان افزایش تامین کننده معیشت خانوارهای کارگری است که دولت و کارفرمایان روی ۲۰ هزار تومان حساسیت نشان می‌دهند؟

بیات گفت: امسال حداقل مزد کارگران بیش از نرخ تورم افزایش یافت ولی تورمی که خانوارهای کارگری احساس و لمس می‌کنند با تورمی که از منابع رسمی اعلام می‌شود متفاوت است چرا که اگر تورم کالاهای عمده مصرفی کارگران از جمله نان را درنظر بگیریم در بسیاری موارد افزایش قیمت داشته به نحوی که تنها نان ۳۰ درصد مشمول افزایش قیمت شده است.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با تاکید بر شفاف‌سازی حقوق و دستمزد کارگران اظهار کرد: شورای عالی کار باید نسبت به حقوق و دستمزد کارگران به طور شفاف تصمیم‌گیری کند و نمایندگان کارگران نیز در بحث حقوق و مزایای کارگری تحت هیچ شرایطی کوتاه نیایند.

وی درباره تشکیل جلسه بررسی افزایش حق مسکن کارگران در شورای عالی کار پس از ماه رمضان نیز گفت: این جلسه باید تشکیل شود و نمایندگان کارگران در مورد چنین موضوعاتی که با معیشت کارگران در ارتباط است حتما پیگیر باشند.

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل