بهترین شغل های سال ۲۰۱۵ در بازار کار

انتخاب یک حرفه و شغل مناسب در بازار کار فرایند چندان ساده ای نیست. افراد باید فاکتورهای متعددی را در مورد انتخاب شغل ایده آل خود از علاقه شخصی گرفته تا میزان درآمد ماهانه درنظر بگیرند. همچنین در این میان چیزی به عنوان “بهترین شغل” برای افراد در بازار کار وجود ندارد و نمی‌توان یک حرفه را برای همه افراد بهترین گزینه دانست.

نشریه World Report اخیراً در گزارشی بهترین شغل ها و حرفه‌های موجود برای سال ۲۰۱۵ در بازار کار را مشخص کرده است. در انتخاب این شغل ها عوامل مختلفی نظیر میزان درآمد و نرخ بیکاری در آن حوزه در نظر گرفته شده است.
در ادامه به برخی از بهترین ها برای سال ۲۰۱۵ اشاره خواهیم کرد.

۱- دندان‌پزشک
متوسط حقوق سالانه: ۱۴۶ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۰٫۹ درصد
در سال‌های اخیر تعداد افرادی که وارد تحصیلات لازم برای فعالیت به عنوان دندانپزشک شده‌اند بسیار زیاد شده است و بازار رقابتی را به وجود آورده با این حال همچنان نرخ بیکاری برای آن ۰٫۹ درصد است.

۲- توسعه دهنده نرم افزاری
متوسط حقوق سالانه: ۹۲ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۲٫۷ درصد
توسعه دهنده‌های نرم افزاری می‌توانند در حوزه طراحی و توزیع اپلیکیشن و نرم افزار و یا حتی در سطوح بالاتر به طراحی وتولید سیستم عامل برای سخت افزارهای مختلف مشغول باشند.

۳- پزشک عمومی
متوسط حقوق سالانه: ۱۸۶ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۰٫۷ درصد
پزشکان عمومی در صدر هرم صنعت بهداشت و درمان قرار دارند. افرادی که ر این حوزه حضور دارند به فعالیت‌های مختلفی از دادن مشاوره پزشکی در مورد رژیم غذایی گرفته تا درمان بیماری‌های معمول برای بیماران، مشغول هستند.

۴- فیزیوتراپ
متوسط حقوق سالانه: ۸۱ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۱٫۵ درصد
یک متخصص فیزیوتراپی می‌تواند به افرادی که ناتوانی حرکتی دارند کمک کرده و یا به بیماران سرطانی برای بدست آوردن قدرت عضلانی یاری رساند. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ فرصت‌های شغلی در این حرفه به طور میانگین در حدود ۳۶ درصد رشد داشته باشد.

۵- تحلیلگر سیستم‌های کامپیوتری
متوسط حقوق سالانه: ۸۱ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۳٫۵ درصد
افرادی که در زمینه تجارت تحصیل کرده‌اند فرصت خوبی دارند تا در این حوزه شغلی وارد شوند. تحلیلگران سیستم‌های کامپیوتری به شرکت‌های مختلف در مورد سیستم‌های IT مورد نیاز مشاوره می‌دهند و پس از انتخاب در نصب و راه انداری سیستم‌های کامپیوتری با شرکت موردنظر همکاری می‌کنند.

۶- تحلیلگر امنیت اطلاعات
متوسط حقوق سالانه: ۸۸ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۳٫۵ درصد
اگر اخبار سال گذشته در مورد سرقت‌های متعدد سایبری و هک‌های اینترنت در دنیا را دنبال کرده باشید به اهمیت این عنوان شغلی پی خواهید برد. پیش بینی می‌شود این فرصت شغلی تا سال ۲۰۲۰ در حدود ۳۶ درصد رشد داشته باشد.

۷- پرستار رسمی
متوسط حقوق سالانه: ۶۶ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۲ درصد
حرفه پرستاری بخش جداناپذیر از حوزه بهداشت و درمان است و معمولاً فرصت‌های شغلی برای این حرفه در دسترس است. سال ۲۰۱۵ نیز برای پرستاری نسبت به سال‌های قبل تفاوتی نداشته است. پیش بینی می‌شود فرصت‌های شغلی در این حرفه تا سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۹ درصد رشد داشته باشد.

۸- توسعه دهنده وب
متوسط حقوق سالانه: ۶۳ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۳٫۸ درصد
افرادی که به عنوان توسعه دهنده وب فعالیت می‌کنند مسئولیت رسیدگی به وب سایت ها، طراحی آن‌ها و اطمینان از عملکرد صحیح و بدون مشکل وب سایت ها را بر عهده دارند. سرعت رشد این حرفه در یک دهه گذشته تقریباً از میانگین دیگر مشاغل بیشتر بوده است.

۹- مدیر بازاریابی
متوسط حقوق سالانه: ۱۲۳ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۳٫۹ درصد
مدیران بازاریابی مسئول تبلیغات و جذب مشتری‌های بالقوه برای خدمات و یا محصولات یک شرکت هستند. برخی اوقات جدال‌های تبلیغاتی نظیر جدال اپل و اندروید، مرسدس بنز و ب ام و. بسیاری از موارد دیگر زیر سر مدیران بازاریابی است که نقش مهمی در اقتصاد یک شرکت بازی می‌کنند.

۱۰- حسابدار
متوسط حقوق سالانه: ۶۵ هزار دلار
نرخ بیکاری: ۳٫۶ درصد
افرادی که در حوزه حسابداری مشغول به کار هستند باید افرادی با مهارت دقیق و جزئی نگر باشند. حسابدارها می‌توانند هم در یک شرکت مشغول به کار شوند و یا به صورت خصوصی برای یک فرد مشغول به کار شوند.

منبع:نورنیوز

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل