بهبود فضای کسب و کار اواخر سال ۹۵ ملموس‌تر می‌شود

حسین پیرموذن عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران گفت: با سیاست‌گذاری‌های دولت یازدهم می توان بهبود فضای کسب و کار را در اواخر سال ۹۵ به شکل ملموس مشاهده کرد.
پیرموذن اظهار کرد: باید از دوران پساتحریم و پساتوافق به عنوان یک فرصت ایجاد شده در بهبود فضای کسب و کار استفاده کرده و ارتباطات و تعاملات تجاری در این دوران را به یک مقطع طلایی در تقویت روابط اقتصادی و تجاری تبدیل کنیم.
وی گفت: این دوران نباید با سوءمدیریت‌ها به یک تهدید تبدیل شود و قطعا بهبود فضای کسب و کار راهبرد موثر و شناخته شده برای سرعت دادن به رشد سرمایه‌گذاری‌ها و حل مشکل بیکاری و تورم داخلی و حتی خارجی خواهد بود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: با بهبود فضای کسب و کار، بسیاری از موانع حل و فصل شده و مشکلات عمیق و موانع تولید و اشتغال نه به صورت کوتاه‌مدت بلکه ریشه‌ای و عمیق رفع خواهد شد.
پیرموذن تصریح کرد: تجربه بین‌المللی در بهبود فضای کسب و کار نشان می‌دهد که یکی از بهترین و کارآمدترین شرایط برای بهبود محیط کسب و کار تبادل نظر و طرح مستمر مطالبات میان نمایندگان فعال اقتصادی از یک طرف و مسئولان دولتی و حکومتی از سوی دیگر است.
این مسئول ادامه داد: معتقدیم که فضای کسب و کار در این دو سال دولت تدبیر و امید رو به بهبود است، هر چند که هنوز برای بخش خصوصی ملموس به نظر نمی‌رسد.
دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اردبیل افزود: نتیجه موفقیت‌آمیز سیاست‌گذاری‌های دولت یازدهم را در بهبود فضای کسب و کار می‌توان اواخر سال ۹۵ به شکل ملموس مشاهده کرد.
پیرموذن لازمه بهبود وضعیت اقتصادی به ویژه فضای کسب و کار را تعامل‌گرایی و عقلانیت‌گرایی در عرصه دیپلماسی بین‌المللی و همچنین دیپلماسی تجاری و اقتصادی عنوان کرد و گفت: به همین دلیل موفقیت‌ها و عمل‌گرایی دولت کنونی در عرصه دیپلماسی بین‌المللی فضای خوبی را برای بخش خصوصی در چانه‌زنی‌ها و دیپلماسی‌های تجاری فراهم کرده است.
وی بیان کرد: ما در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در این دولت به معنای واقعی احیا شده با برگزاری جلسات مستمر و منظم سعی‌مان بر این است تا راهکارهای دقیق، منطقی و کارشناسی شده برای دولتمردان در هدایت نظام اقتصادی و حمایت از تولید انجام دهیم.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران یادآور شد: بانک مرکزی باید از تزریق و چاپ پول بدون پشتوانه پرهیز کرده و از صدور بخشنامه‌های متضاد و متناقض که مخل مبانی تولید هستند جلوگیری کند، سیاست‌گذاری دولت یازدهم نیز در همین راستاست.
پیرموذن افزود: تیم اقتصادی دولت با تمامی مشکلات و چالش‌های به ارث رسیده از دولت قبل سعی دارد تا با بسترسازی مناسب اصولی و عقلانی فضای کسب و کار را بهبود ببخشد.
این مسئول تصریح کرد: هر چند بسیاری از فعالان بخش خصوصی کشوری، استانی و شهرستانی با چالش‌ها و مشکلاتی روبه‌رو هستند اما امیدشان بر این است تا دولت با تمامی کاستی‌ها و مشکلات اقدامات و عملکرد مناسبی را در راستای بهبود فضای کسب و کار انجام داده و با روش منطقی به دور از رفتارهای پوپولیستی سعی کند تا منطق را جایگزین حرکت‌های احساسی کند.

 

 

منبع:ایران استخدام

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل