بسترسازی برای اشتغال؛ رسالتی که رهبری برای جهاد دانشگاهی تبیین فرمودند

رئیس مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی اصفهان گفت: رهبر معظم انقلاب بسترسازی برای اشتغال جوان دانشگاهی را وظیفه جهاد دانشگاهی عنوان کردند.
محمد باقر عطایی رئیس مرکز آموزش عالی جهاد دانشگاهی اصفهان در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به مناسبت ۱۶مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی در کشور اظهار کرد: در ابتدا تاسیس بخش از رسالت جهاد دانشگاهی پیرامون نیروهای دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان و بخشی دیگر برای عرصه دفاع مقدس و تامین نیازهای علمی آنان تعریف شده بود.
وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی در هشت سال دفاع مقدس پروژه‌های زیادی را در عرصه علم و فناوری انجام داد، نخستین پروژه‌ای که توسط جهاد دانشگاهی صورت گرفت، طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین بود که به منظور عکس برداری از مناطق در جنگ تحمیلی برای رزمندگان اسلام بسیار حائز اهمیت بود.
رئیس آموزش عالی جهاد دانشگاهی اصفهان عنوان کرد: جهاد دانشگاهی پس از دفاع مقدس در وادی آموزشی با قوت ورود پیدا کرد و با توجه و تمرکز بر موضوعاتی چون دروس معارف اسلامی، تحقیق و تدریس دروس نهج البلاغه و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و تعمیق مفاهیم دینی گام برداشت.
عطایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی و غیردولتی است بدان معنا که ۲۰ درصد از بودجه خود را از طریق دولت و مابقی آن را از طریق ارائه خدمات پژوهشی و آموزشی خود باید تامین کند، گفت: براین اساس جهاد دانشگاهی نهادی است که کمترین بار ممکن را بر دوش دولت گذاشته است و بیشترین سود را در طی این سال‌ها از منظر سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری برای دولت به ارمغان آورده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: فراهم‌سازی بستر لازم برای فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله رسالت‌های جهاد دانشگاهی است، همچنین بسترسازی برای ایجاد اشتغال تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی از وظایفی است که رهبر معظم انقلاب بر عهده جهاد دانشگاهی نهاده‌اند و ما خود را در قبال آن مسئول می‌دانیم.

 

 

منبع:فارس

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل