برنامه‌های دولت بدون مشارکت زنان پیش نمی‌رود

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرنگار ایسنا، علی ربیعی، وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: دولت برای پیشبرد برنامه های خود به مشارکت زنان نیاز دارد و از شکل‌گیری تشکلهای زنان استقبال می کند.

ربیعی در همایش زنان، کتاب و توسعه پایدار گفت: بدون اتکاء به تواناییهای زنان بعید است بتوان به سمت حل مسائل حرکت کرد بنابراین دولت خاضعانه از شکل‌گیری تشکلهای زنان استقبال و از مشارکت آنان حمایت می کند.

وی زمان باقی مانده برای دولت تدبیر و امید را ۷ هزار ساعت اعلام کرد و افزود: همیشه این شمارش را دارم و باید بدانیم که زمان چقدر کم است و قدر آن را بدانیم. در این مدت از عمر دولت تدبیر و امید خاک برداری و گرچه دوست ندارم این عبارت را به کار ببرم اما آواربرداری هایی صورت دادیم.

ربیعی گفت: به گسترش تشکلها اعتقاد دارد و در این زمینه از هیچ مساعدتی دریغ نمی کنیم.

به گفته وی تشکل‌ها در دو سال گذشته ۵٠ درصد رشد داشته اند.

وزیر کار در ادامه با تاکید بر این که قصد ندارد سخنان تکراری در حوزه زنان مطرح کند خاطرنشان کرد: مطالعات شخصی‌ام درمورد موضوعات ملموس کار نشان می دهد که نباید با دو گرایش افراطی و تفریطی نادیده گرفتن زنان و محدود کردن زنان به دنبال احیای حق زنان باشیم اما اگر میخواهیم به جامعه خوشبخت و توسعه یافته برسیم و یک جامعه متعادل داشته باشیم باید به زنان تکیه کنیم و برای نقش آنها ارزش و جایگاه قایل شویم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ما برای انتقال دانش به نسل های دیگر ناچاریم که به کتاب بازگردیم و به عنوان فردی که هیچ مشکلی با شبکه‌های اجتماعی ندارم و این حوزه را برای دانشجویانم تدریس می کنم باید بگویم ارزش تحقیقاتی که از کتاب ها فیش برداری شده است برایم بسیار بیشتر از آنهایی است که با کات – پیست تولید شده‌اند.

ربیعی در پایان با بیان اینکه باید فرهنگ تولید گرا جایگزین فرهنگ رانتی شود، خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دغدغه های ایشان باید در حوزه فرهنگ تلاش بیشتری کنیم و تولیداتمان را در این بخش افزایش دهیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم و با حضور معاون رییس جمهور و وزیر کار از کتاب “زن در مسیر توسعه اجتماعی با تاکید بر برنامه ششم” رونمایی شد.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل