ایران یکی از سه قدرت بزرگ جهان در عرصه صنایع دستی

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری ایرنا، مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه صنایع دستی یکی از سه قدرت بزرگ دنیا بوده و در خلق صنایع دستی حرف نخست را در دنیا می زند.
سلطانی فر روز یکشنبه در مراسم رونمایی از آثار استاد محمود فرشچیان در کاخ موزه سعدآباد اظهار کرد: ایران با سابقه تاریخی و تمدنی ۱۱ هزار ساله، همواره تمدن ساز، بزرگ، ابرقدرت و تعیین کننده در دنیا بوده است.
وی گفت: در طول تاریخ، ایران همواره مهد علم، فرهنگ و ادب بوده و محلی برای فرهیختگان عرصه ادبی و هنری جهان به شمار می رفته است.
معاون رییس جمهوری افزود: آثار تاریخی ایران زمین نه تنها در جغرافیای کشور بلکه در تمامی منطقه و حتی کشورهای شرق وجود دارد و محلی برای تجمع گردشگران و فرهیختگان است.
سلطانی فر ادامه داد: امیدوارم پس از یک دوره رخوت و نزول، و تلاشی که در سال های اخیر شده، شرایطی به وجود آید که ایران دو مرتبه به بزرگی و عظمت خویش برسد.
وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در این زمینه یادآور شد: تفکر دولت کنونی، خرد، تدبیر و تعامل و گفت و گو با تمامی کشورها است و امیدواریم با رویکرد در پیش گرفته شده با بهره مندی از ظرفیت های غنی این سرزمین بتوانیم به جایگاه اصلی مان در عرصه های علمی، ادبی، هنری و غیره برگردیم.
سلطانی فر اظهار کرد: در عرصه هنری نابغه هایی همچون استاد فرشچیان مانند نگینی برای این سرزمین به شمار می روند که همواره می درخشند و ما باید زمینه ظهور و بروز چنین افرادی را برای آینده مهیا سازیم.
معاون رییس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید تلاش دارد تا هنرمندان بتوانند با آرامش در محیطی امن استعدادهای خود را بروز دهند و بزرگی ایرانیان را به جهانیان اثبات کنند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امروز در کشور ۵۰۰ موزه وجود دارد که فقط ۲۵۰ مورد آن توسط این سازمان اداره می شود و مابقی در اختیار سایر دستگاه های اجرایی و نهادها و بخش های خصوصی است.
وی با اشاره به همکاری سازمان میراث فرهنگی با دفتر حفظ نشر و آثار حضرت امام خمینی (ره) یادآور شد: موزه بزرگی از آثار امام و انقلاب در کنار مرقد امام (ره) در حال احداث است تا بتواند در خدمت گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.
مراسم رونمایی از دو نگاره از جدیدترین آثار استاد محمود فرشچیان با نام های آسمان چهارم و شام غریبان با حضور محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه، مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام دعایی مدیرمسوول روزنامه اطلاعات، صادق خرازی دبیر پیشین حزب ندای ایرانیان و سایر شخصیت های سیاسی و فرهنگی در مجموعه فرهنگی هنری کاخ موزه سعد آباد برگزار شد.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل